Separatory kamieni i formiarki zagonów ScanStone w ofercie APH Group Polska

7 modeli separatorów kamieni oraz 2, 3 i 4 korpusowe formiarki zagonów dla profesjonalnych producentów ziemniaków i warzyw angielskiego producenta ScanStone są już dostępne w ofercie APH Group Polska.

 

Firma ScanStone z siedzibą w sercu Angus (Szkocja, Wielka Brytania) szczyci się budową niezawodnych i solidnych maszyn zaprojektowanych do pracy w najtrudniejszych warunkach z kamieniami i grudami. Asortyment firmy obejmuje m.in. formiarki zagonów i separatory kamienii – pełna oferta produktowa jest dostępna pod adresem: www.scanstone.co.uk. Firma ScanStone specjalizuje się w produkcji separatorów kamienii posiadając w swojej ofercie 7 modeli tych urządzeń z czego 4 to modele z taśmami separującymi zaś 3 to modele maszyn wyposażonych w układ rolek gwiazdowych oraz taśm separujących.

Zastosowanie w uprawie ziemniaków separatora kamieni przynosi wymierne korzyści w postaci:

– Mniejszego odsetku uszkodzonych ziemniaków – plony mają bardziej wyrównany kształt i wielkość,

– Zwiększenia prędkości pracy kombajnem – ziemia jest lżejsza, pozbawiona grud i kamieni,

– Zmniejszenia kosztów użytkowania kombajnu – mniejsza ilość kamienii przekłada się na zmniejszenie ryzyka uszkodzenia taśm w kombajnie,

– Lepszego napowietrzenia gleby,

– Poprawy stabilności pracy kombajnem – kamienie są odkładane na polu w śladach ciągników i kombajnu,

– Możliwości zwiększenia areału upraw – gleby zasobne w kamienie są również zasobne w składniki mineralne i stanowią doskonałe podłoże do upraw ziemniaków.

Firma APH Group Polska planuje zorganizowanie wiosną br. w gospodarstwach w Polsce pokazów pracy separatora kamieni 5 Webber L.

ScanStone 5 Webber L to maszyna o największej wydajności w gamie maszyn do separacji kamieni angielskiego producenta. Maszyna wyposażona jest w 4 normalnej długości taśmy separujące oraz jedną długą, tylną, taśmę separującą. Dodatkowa, napędzana hydraulicznie, taśma rozcierająca jest standardowym wyposażeniem 5 Webber L. Maszyna standardowo posiada system tzw. otwartego przodu. Zapotrzebowanie na moc przy pełnym obciążeniu maszyny wynosi do 160 KM. O terminach i miejscach pokazów APH Group Polska będzie informowała na swoim profilu Facebook.

 

Źródło: APH Group