Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kosiarka spalinowa to praktyczne urządzenie, dzięki któremu szybko i sprawnie możemy przyciąć trawnik. Jednak aby służyła nam w bezawaryjnym stanie przez długi czas i należycie spełniała swoją rolę, o posiadany sprzęt należy odpowiednio dbać. Oto kilka ważnych elementów, o których warto pamiętać podczas konserwacji kosiarki spalinowej.

Podczas sezonu ogrodniczego kosiarka jest używana wiele razy. Aby trawnik prezentował się znakomicie, konieczne jest jego przycinanie nawet co tydzień. Po tak intensywnym eksploatowaniu, konieczne jest również zadbanie o samą kosiarkę.


Czyszczenie
Podczas koszenia trawy jej kawałki osiadają na spodniej części kosiarki oraz w pobliżu ostrzy tnących. Dlatego należy systematycznie czyścic kosiarkę, najlepiej po każdym koszeniu. Jeśli zrobimy to od razu, trawa będzie miękka i łatwo ją usuniemy. Niestety już po kilku dniach na kosiarce może utworzyć się skorupa z zaschniętych źdźbeł. Jeśli nie będziemy usuwali regularnie trawy, będzie ona spowalniać pracę nożyc, a także na dłuższą metę może prowadzić do korodowania urządzenia. W celu usunięcia trawy można zastosować sztywną szczotkę.


Czyścić kosiarkę powinniśmy nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Usuwając zabrudzenia z jej obudowy przedłużymy żywotność urządzenia. Solidne i sprawdzone kosiarki spalinowe można znaleźć na http://www.castorama.pl/produkty/ogrod/maszyny-ogrodnicze/kosiarki-i-traktorki/kosiarki-spalinowe-z-napedem.html


Sprawdzenie stanu technicznego
Ważnym elementem mającym wpływ na jakość pracy kosiarki spalinowej jest filtr powietrza. Poprawne działanie tego elementu umożliwia płynną pracę gaźnika. Jego stan powinniśmy kontrolować przynajmniej kilka razy w sezonie. Po wyjęciu filtra wystarczy postukać nim o twarde podłoże w celu usunięcia zabrudzeń. Ponadto w kosiarkach spalinowych montowane są także świece zapłonowe. Element ten również należy sprawdzać co jakiś czas – dzięki temu zapewnimy sobie możliwość łatwego uruchomiania urządzenia oraz poprawną pracę silnika. Dodatkowo mniej więcej po około 30 godzinach pracy kosiarki należy wymienić olej silnikowy.


Ponadto jeśli intensywnie użytkujemy kosiarkę i przycinamy trawę na dużym obszarze, należy także ostrzyć elementy tnące. To zadanie najlepiej powierzyć specjalistom w profesjonalnym serwisie.


Po sezonie
Gdy sezon prac ogrodowych mamy już za sobą, kosiarkę należy przygotować na okres, kiedy nie będzie użytkowana. W tym celu dokładnie ją czyścimy oraz smarujemy elementy metalowe, co zabezpieczy je przed korozją. Kolejnym elementem jest opróżnienie zbiornika z paliwem.


Przechowywać kosiarkę powinniśmy w suchym i dobrze wentylowanym miejscu, gdzie temperatura nie spada znacząco. Ustawiamy ją w pozycji roboczej, czyli poziomo. Dobrym rozwiązaniem jest przykrycie urządzenia pokrowcem lub plandeką – dzięki temu zabrudzenia oraz kurz nie będą dostawać się do mechanizmu oraz silnika kosiarki.


Wiele innych praktycznych porad, dotyczących nie tylko konserwacji kosiarki, ale przede wszystkim także doboru wszystkich narzędzi ogrodowych znajdziesz np. pod tym adresem: http://domifikacje.pl/porady/10-przyrzadow-dzieki-ktorym-zapanujesz-nad-swoim-ogrodem/


źródło: Castorama

WARTO PRZECZYTAĆ...

Maszyny Fendt w nowym odcieniu zieleni
Trudny rok 2016 dla branży maszyn i urządzeń rolniczych
Czwarta generacja ciągników Valtra serii A - Nowy mistrz gospodarstwa
Maszyny przeładowcze PERARD – 30 lat konsekwentnego rozwoju (2)
Agrifac Condor Endurance ustanowił dwa nowe rekordy świata
Kosiarki dyskowe KUHN GMD seria 1011 z hydropneumatycznym zawieszeniem

O NAS

maszynydlafarmera.pl to portal rolniczy dedykowany głównie technice rolniczej, tworzony z myślą o nowoczesnych gospodarstwach, firmach usługowych oraz organizacjach z zakresu mechanizacji rolnictwa. Nasza misja to przekazywanie szybkiej, specjalistycznej informacji dotyczącej nowości maszynowych, modernizacji technologicznych oraz nowych rozwiązań z zakresu gospodarowania w oparciu o innowacyjne systemy rolnictwa precyzyjnego. U nas znajdziesz bieżące informacje z rynku maszyn rolniczych, reportaże prosto z pola oraz relacje z wystaw i targów branży agro. Dodatkowo publikujemy również ważne informacje dotyczące dotacji unijnych i agrobiznesu.

WAŻNE: Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności 

2009-2017 maszynydlafarmera.pl - Portal Techniki Rolniczej. Copyrights. All rights reserved.