Podbieracz o szerokości 1800 mm nie pozostawia za sobą trawy, dzięki pięciu rzędom palców, rozstawionych w odległości zaledwie 54 mm jeden od drugiego. Nawet szerokie, ciężkie lub nierówne pokosy z krótką trawą dają się łatwo zebrać dzięki tym właściwościom. Podbieracz dopasowuje się dokładnie do nierówności gruntu, zapewniając płynne unoszenie, bez przerywania przepływu pokosu. Cztery walce przy wlocie zapewniają maksymalną kompresję oraz niezawodne i równomierne pobieranie zbioru.

Model Profi jest wyposażony w elektroniczny detektor metalu, umieszczony na jednym z walców przy wlocie, który służy do natychmiastowego przerwania pobierania paszy, gdy zostanie wykryty jakiś metalowy przedmiot.

Koło zamachowe o średnicy 1300 mm, z 10 nożami i 5 łopatkami do nadmuchu, maksymalizuje jakość rozdrabniania i zapewnia energiczne i szybkie napełnianie przyczep. Niski pobór mocy, potrzebnej do siekania i transportu zbioru, przekłada się na znaczne oszczędności paliwa, spowodowane działaniem ogromnego koła zamachowego.

Układ hydrauliczny, zainstalowany w maszynie, zapewnia niezależny, precyzyjny przepływ oleju. Wbudowana pompa olejowa z własnym zbiornikiem oleju dostarcza energię hydrauliczną do podnoszenia podbieracza oraz zmiany obrotów napędu i dyszy wylotowej.
Wszystkie elementy układu są w pełni zintegrowane z elektro-hydraulicznymi sterownikami umieszczonymi w kabinie, które pomagają zmniejszyć zmęczenie operatorów podczas długich dni pracy.

Model Lely Storm wyznacza wysokie standardy dla zaczepianych sieczkarni polowych, a włączając te sieczkarnie do asortymentu maszyn Forage Solutions, firma Lely ponownie rozszerza swoją wszechstronną ofertę, która obejmuje kosiarki Lely Splendimo, przetrząsacze Lely Lotus, zgrabiarki Lely Hibiscus, prasy Lely Welger, owijarki Lely Attis do bel okrągłych oraz przyczepy samozbierające Lely Tigo. Dla firmy Lely jest to krok w stronę zaspokojenia zapotrzebowania klientów na pełen zakres maszyn do zbioru pasz.

 

{gallery}Lely Storm{/gallery}

źródło: www.lely.com

foto: Lely