Siewnik BEDNAR EFECTA CE 12000 – nowość na sezon 2021

Szeroki siewnik EFECTA CE o szerokości roboczej 12 metrów to główna nowość firmy BEDNAR na rok 2021. EFECTA CE poszerza portfolio maszyn wielkogabarytowych firmy, oferując klientom, którzy mają duże gospodarstwa, zintegrowaną linię technologiczną rozpoczynającą się od zarządzania resztkami pożniwnymi poprzez uprawę i przygotowanie gleby, a kończącą się na siewie.

Siewnik BEDNAR EFECTA CE 12000 wyznacza nowe trendy w dziedzinie wysokiej dziennej wydajności siewu, do 150 ha / dzień, przy niskim zużyciu paliwa, dużej prędkości roboczej i niewielkim zapotrzebowaniu na siłę uciągu ciągnika, to znaczy przy zaledwie 300 KM ”, inż. Jan Bednář, Dyrektor Biznesowy BEDNAR, tak opisuje rozwój siewnika EFECTA CE.

Siewnik EFECTA CE zbudowany jest na solidnej ramie, na której osadzony jest dwukomorowy zbiornik ciśnieniowy o pojemności 6000 litrów. Zbiornik w wersji ciśnieniowej pozwala na doskonałe rozprowadzenie przy wysokich dawkach nawozu do 250 kg / ha i nasion do 300 kg / ha.

Szerokość siewnika wynosi 12 metrów. Sekcje redlic siewnika są montowane na ramach bocznych za pomocą równoległoboku, a każda redlica siewna korzysta dodatkowo z własnego równoległoboku w sprawdzonym systemie PSP. Połączenie takiego mocowania zapewnia doskonałe kopiowanie terenu i utrzymanie stałej głębokości siewu na całej szerokości roboczej. Siewniki BEDNAR oferują swoim klientom różne rozstawy międzyrzędowe. W przypadku siewnika EFECTA CE klienci mają do wyboru rozstaw rzędów 12,5 lub 16,7 cm.

 

 

ZBIORNIK DWUKOMOROWY

Dwukomorowy zbiornik ciśnieniowy o pojemności 6000 l w stosunku 62:38 pozwala na aplikację zarówno nawozu, jak i nasion w jednym przejeździe. Aby jeszcze lepiej wykorzystać siewnik, możesz dodać agregat wysiewający ALFA-DRILL.

 

WSZECHSTRONNOŚĆ

EFECTA CE o szerokości roboczej 12 metrów tojeden z najbardziej wszechstronnych siewników na rynku. Istnieją cztery alternatywy dla przedniego wyposażenia (redlice PROFI / TURBO / FERTI i Crushbar), które można zamontować przed redlicami talerzowymi.

 

WYSOKA JAKOŚĆ SIEWU

Mocowanie poszczególnych redlic nasiennych za pomocą równoległoboku (system PSP) opiera się na sprawdzonej konstrukcji. Ten system jest również stosowany w sekcjach redlic nasiennych, zapewniając wysoką precyzję.

 

CZTERY GŁOWICE DYSTRYBUCYJNE

EFECTA CE wyposażona jest w cztery głowice rozdzielające, które zapewniają równomierne rozprowadzenie materiału siewnego / nawozu do poszczególnych redlic siewnika oraz możliwość aplikacji dużych dawek nawozu i nasion. Zapewnia to jednakową odległość wszystkich redlic siewnika od głowicy rozdzielającej oraz równomierne rozprowadzanie nawozu i nasion. To rozwiązanie oferuje również sterowanie sekcyjne co trzy metry szerokości robocze

 

PODWÓJNE KOŁA KOPIUJĄCE

Na bocznych ramach siewnika EFECTA CE zamontowane są podwójne koła podporowe, które zapewniają doskonałe kopiowanie nierówności terenu i utrzymanie zadanej głębokości roboczej.

 

PODWÓJNE REDLICE NASIENNE NA SKRAJACH SIEWNIKA

Innowacyjny projekt konstrukcji rozwiązuje również problem z przesuwaniem się redlic na zboczach, podczas których niektóre rzędy mogą nie być wysiewane. Kiedy siew odbywa się na pochyłościach, redlice dwutalerzowe wysiewają dwukrotnie – 50% w jedną stronę i 50% w drugą. Powoduje to, że rząd jest obsiany w 100%. Kiedy siew odbywa się na płaszczyźnie, redlice dwutalerzowe automatycznie sieją 100%

 

źródło: BEDNAR FMT