Siewnik Tempo T Combi dozuje nawóz w glebie podczas siewu

 

 

Siewnik Tempo T Combi jest wyposażony w sześć albo siedem sekcji wysiewających. W przypadku maszyny sześciorzędowej możliwości rozstawy to 60, 65, 70, 75, 76,2 i 80 cm, a siedmiorzędowej – 50, 55 albo 60 cm. Siewnik wyposażono w dwa zbiorniki średniej wielkości do nawozu (każdy o pojemności 300 l). Zbiorniki można powiększyć – mają wówczas łącznie 1300 l pojemności.

Nawóz jest przenoszony pod ciśnieniem do redlic nawozowych przesuniętych 5 cm względem redlic nasiennych. Siewnik Tempo T Combi wyposażono w układ sterowania sekcjami wysiewającymi, co oznacza, że można wstrzymać dozowanie nasion, mikrogranulatu i nawozu w każdej sekcji.

vaderstad tempo t 1 Siewnik Tempo T Combi dozuje nawóz w glebie podczas siewu

Siewnik Tempo T Combi można wyposażyć w jeden z trzech układów elektronicznych:

  • konsolę Control Station stosowaną w większości siewników produkcji firmy Väderstad,

  • system ISOBUS, w którym pracą siewnika się steruje za pomocą terminala znajdującego się w ciągniku (Uwaga: firma Väderstad nie dostarcza tych terminali)

  • iPad z programem Väderstad E-Services; w tym wariancie komunikacja z maszyną odbywa się za pomocą sieci bezprzewodowej.

Siewniki punktowe Tempo projektowano z myślą o tym, aby dzięki najlepszej technologii i koncepcji siewu zagwarantować bezkonkurencyjną precyzję siewu kukurydzy i słonecznika przy dużej prędkości.

źródło: Väderstad