SIROKO 4008/8V – najmniejszy rozrzutnik obornika firmy Joskin

W odpowiedzi na potrzeby rolników posiadających mniejszy areał, firma Joskin poszerzyła gamę rozrzutników obornika Siroko wprowadzając do oferty nowy model: S4008/8V. To najmniejszy rozrzutnik w ofercie belgijskiej firmy.

Został on opracowany na bazie najmniejszego modelu rozrzutnika, S4010/9V, z którego wzięto układ jezdny i długość skrzyni ładunkowej (4 m), ale jego skrzynię obniżono o 24 cm, aby osiągnąć wysokość 85 cm. Pionowy adapter ma dwa wałki rozrzucające o wysokości 1500 mm i średnicy 820 mm, wyposażone w 3,5 zwoju z zębami ze stali HARDOX 450 i w samochowające bijaki u podstawy, co ma na celu zapewnienie jakości rozrzutu właściwej dla całej gamy.

Dzięki takiej konstrukcji cechuje go nie tylko wyjątkowa stabilność, nawet podczas pracy w regionach z terenem o znacznym nachyleniu, ale również duża łatwość załadunku. Mimo wszystko jego ładowność osiąga 8 m³.

Podobnie jak wypadku reszty gamy Siroko, jest do niego dostępnych kilka opcji, takich jak hydrauliczna, szczelna zasuwa gilotynowa, nadstawki aluminiowe lub drewniane o wysokości 250 mm oraz osłona górnej listwy z PCV.

źródło: Joskin