SMARTTURN automatycznie kieruje ciągnikiem VALTRA na uwrociach

Użytkownicy ciągników Valtra mogą już cieszyć się całkowicie automatycznym zawracaniem na uwrociach. Nowa funkcja SmartTurn korzysta z automatyki pracy na uwrociach Auto U-Pilot i automatycznego prowadzenia ciągnika Valtra Guide, dopełniając automatyzację pracy polowej – wykonuje samodzielnie manewry ciągnikiem na uwrociach.

Operator nie musi w ogóle dotykać kierownicy, gdy ciągnik pracuje na polu. Nawa możliwość zwiększa precyzję pracy polowej, oszczędza czas i paliwo, chroni glebę przed ubiciem podczas zbędnych manewrów.

 

Praca z funkcją SmartTurn rozpoczyna się od wyznaczenia granicy pola i uwrocia – chyba że już zaprogramowano je w systemie Valtra Guide. Następnie kalibruje się potrzebny promień skrętu wedle rodzaju maszyny, którą zagregowano z ciągnikiem oraz wykonując ostry skręt ciągnikiem w prawo i lewo.

Na końcu wybiera się jeden z dwóch wariantów skrętu:

  • Tryb U-Turn: Ciągnik automatycznie skręca na uwrociu ku przyległej, jeszcze nie przejechanej linii jazdy. Ciągnik zawraca na uwrociu po maksymalnym promieniu skrętu. Wymaga to dość dużego uwrocia.
  • Tryb częściowego pola: Ciągnik automatycznie skręca na uwrociu ku trzeciej, czwartej lub jeszcze dalej położonej linii jazdy. Wymaga to mniejszego uwrocia niż tryb zawracania U-Turn.

TRYB CZĘŚCIOWEGO POLA I U-TURN NADAJĄ SIĘ DO PRACY Z AGREGATAMI ZACZEPIANYMI I ZAWIESZANYMI.

SmartTurn korzysta z automatyki pracy na uwrociach Auto U-Pilot i automatycznego prowadzenia ciągnika Valtra Guide, umożliwiając pełną automatyzację pracy polowej. Traktorzysta może skupić się w pełni na agregacie i wykonywanej pracy, nawet na dojazdach do uwroci. Uprzyjemnia to pracę i korzystnie sprzyja jej jakości. SmartTurn umożliwia również bezpieczną i dokładną pracę po zmroku, we mgle, oraz w gęstym pyle.

Usługa SmartTurn jest dostępna od kwietnia 2022 r. dla ciągników serii N i T 5. generacji. W kolejnych miesiącach 2022 roku rozwiązanie trafi do modeli 4. generacji tej serii oraz do pozostałych modeli 5. generacji. SmartTurn jest nową funkcją oprogramowania i nie wymaga żadnych zmian mechanicznych ciągnika wyposażonego w Valtra Guide. Wystarczy, że właściciel ciągnika kupi aktualizację w serwisie Valtra.

 

Źródło: VALTRA