Od czasu swojej premiery, która miała miejsce 25 lat temu, Magnum stał się wyznacznikiem standardów w segmencie konwencjonalnych ciągników o dużej mocy, reprezentującym innowacyjne technologie, wysoką wydajność, niezawodność oraz zadowolenie i zaufanie klientów. Podczas gdy nazwa serii i cechy pozostają niezmienione, technologia ciągników stawała się coraz bardziej zaawansowana wraz z każdą kolejną generacją – a najnowsza seria obejmuje limitowaną edycję specjalną ciągników Magnum.

Technologia może zajmować długoterminową wiodącą pozycję na rynku pod warunkiem, że oznacza wysoką jakość, dużą wydajność i niezawodność, mówi Gabriele Hammerschmid, Dyrektor ds. Marketingu ciągników Case IH w Europie. Uhonorowanie 25-lecia ciągników Magnum poprzez wprowadzenie limitowanej srebrnej edycji ilustruje uznanie, jakim cieszą się te ciągniki.

Jedną z głównych przyczyn tego sukcesu jest to, że konstrukcja ciągników Magnum i jej rozwój zawsze opierały się na potrzebach nowoczesnych przedsiębiorstw rolnych, mówi Gabriele Hammerschmid. Przyszłościowi kierownicy gospodarstw wiedzą, czego oczekiwać od ciągników Magnum: większej mocy do wykonywania wymagających prac w trudnych warunkach, oszczędności paliwa, większej prędkości roboczej i transportowej, mniejszej ilości czynności konserwacyjnych oraz najwyższej niezawodności, jak również znakomitego komfortu operatora do pracy bez wysiłku.

case ih silver Srebrny jubileusz ciągników MAGNUM CASE IH

Wytrzymałość i łatwość obsługi

Jednak nawet najbardziej innowacyjna i zaawansowana technologia nie są w stanie zrekompensować czasu poświęcanego na konserwację, który skraca czas pracy, zauważa Gabriele Hammerschmid. Case IH zdaje sobie sprawę z tego, że nasi klienci zarabiają pieniądze tylko wtedy, gdy mogą wykorzystywać swoje ciągniki Magnum do pracy w polu lub do transportu, a podczas czynności konserwacyjnych ciągniki te nie przynoszą zysków. Dlatego najnowsze ciągniki Magnum są szczególnie przyjazne dla użytkownika w zakresie konserwacji i charakteryzują się wytrzymałością. Na przykład wymiana oleju wymagana jest dopiero co 600 godzin pracy.

W jubileuszowym roku w Europie dostępnych jest pięć modeli ciągników Magnum o mocy od 235 do 340 KM (moc maksymalna od 273 do 389 KM). Ciągniki Magnum obecnej generacji wyposażone są w najnowszą technologię silnika SCR, która zapewnia optymalną moc przy minimalnym zużyciu paliwa i emisji spalin. System zarządzania mocą silnika sprawia, że dodatkowa moc 49 KM (maks.) dostępna jest na żądanie, co przekłada się na rezerwy mocy do 14 procent. Automatyczny system zarządzania wydajnością stanowi również wyposażenie standardowe i kontroluje on prędkość obrotową silnika i wybór biegu w zależności od warunków roboczych, aby zapewnić maksymalną wydajność.

Aby uczcić 25-lecie istnienia ciągników, Case IH produkuje limitowaną serię ciągników Magnum w wersji Silver Edition. W Europie dostępnych będzie zaledwie 25 sztuk ciągników Magnum 340 w specjalnym srebrnym kolorze, które będą stanowiły wyjątkowy dodatek do floty ciągników szczęśliwych nabywców. Dodajmy, że polski oddział CASE IH ma do swojej dyspozycji 3 takie jubileuszowe ciągniki.

źródło: CASE IH