STEYR 4130 EXPERT CVT zdobył Złoty Medal na Las-Expo 2023

Jedna z głównych nagród na wystawie sprzętu leśnego w Polsce, w uznaniu za pakiet stworzonych funkcji, aby praca w leśnictwie była łatwiejsza, bezpieczniejsza i bardziej ekonomiczna, została przyznana dla leśnej wersji ciągnika STEYR® 4130 Expert CVT.

Las-Expo to wydarzenie odbywające się równolegle do targów Agrotech. Podczas tegorocznej 22. edycji Las Expo i 28. edycji wystawu Agrotech na obu wydarzeniach zaprezentowało się łącznie około 450 firm z całego świata. Spośród wielu zgłoszeń nowych projektów maszyn do nagród, marka STEYR zdobyła złoty medal Las-Expo za leśną wersję Expert 4130 CVT.

Korzyści z CVT przeniesione do mniejszych modeli leśnych STEYR

Przenosząc zalety łatwości obsługi bezstopniowej przekładni do sektora 110-140 KM (maks.), przekładnia Expert CVT zapewnia firmom leśnym potrzebującym mniejszego ciągnika korzyści płynące z przekładni dostępnej wcześniej tylko w większych modelach leśnych STEYR. To był kluczowy czynnik przy nominowaniu STEYR Expert CVT do wyżej wymienionych nagród. Uzupełnia on ustaloną gamę wyposażenia leśnego STEYR, która może obejmować cztero- lub sześciokolumnową ramę leśną z osłoną gałęzi, ochronny dach i kratki tylnej szyby, solidną płytę podłogową i panele boczne chroniące silnik, skrzynię biegów, tylną oś oraz zbiorniki paliwa i oleju hydraulicznego, zdejmowane lusterka wsteczne i regulowane stopnie wyjściowe, a także opony leśne ze wzmocnionymi obręczami leśnymi z zabezpieczeniem zaworów.

Jury oceniało właściwości funkcjonalne, efektywność użytkowania, jakość i estetykę produktów, a także ich wpływ na środowisko naturalne oraz nowość na rynku” – wyjaśnia Tomasz Dembiński, Marketing Manager STEYR w Polsce.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, widząc, że STEYR 4130 Expert CVT o specyfikacji leśnej został doceniony tak prestiżową nagrodą na Las-Expo 2023 oraz wyróżnieniem na targach Agrotech 2023. Nasz zespół włożył wiele ciężkiej pracy i poświęcenia w rozwój funkcji i technologii z tego zakresu, aby doświadczenia użytkowników były bezpieczniejsze, bardziej produktywne i wygodniejsze. Cieszy fakt, że zostało to docenione”.

 

Źródło: Steyr