Steyr Expert CVT

Steyr EXPERT CVT – nowe kompaktowe ciągniki klasy Premium

Nowy STEYR Expert CVT został zaprezentowany podczas ważnego spotkania dealerów w Saalfelden koło Salzburga.  Model Expert CVT, jest skierowany do klientów, którzy potrzebują ciągnika odznaczającego się wysoką wydajnością. Atutem są kompaktowe rozmiary oraz najwyższy poziom komfortu. Ciągnik wyposażony jest w przekładnię bezstopniową S-Control, spełniający wymogi normy Stage V silnik z układem HI-eSCR2, wydajną pompę hydrauliczną CCLS o wydatku 110 l/min, amortyzowaną i przestronną kabinę.

Ciągnik ten jest jedną z naszych odpowiedzi na rosnące wymagania naszych klientów. Dzięki modelowi Expert CVT technologia CVT jest teraz dostępna w segmencie 100 KM. A jako, że nasi dealerzy często są naszymi oczami i uszami skupiającymi się na klientach, dlatego z przyjemnością zaprezentowaliśmy model STEYR Expert CVT na tym ważnym spotkaniu dealerów – podkreślił Christian Huber, Wiceprezes ds. Globalnego Zarządzania Produktami Ciągnikowymi.

Silniki zgodne z normą Stage V

Cztery modele ciągnika Expert CVT marki STEYR wyposażone są w silnik NEF firmy FPT Industrial o pojemności skokowej 4,5 litra.

Nowa seria ciągników Expert CVT poszerza gamę ciągników marki STEYR o małej mocy w segmencie od 100 do 130 KM. Gama modeli obejmuje ciągniki o mocy znamionowej 100 KM (4100 Expert CVT), 110 KM (4110 Expert CVT), 120 KM (4210 Expert CVT) i 130 KM (4130 Expert CVT). Dzięki spełniającemu wymogi normy Stage V, 4-cylindrowemu silnikowi NEF o pojemności skokowej 4,5 l

wszystkie modele rozwijają dodatkową moc 10 KM. Specjalnie zaprojektowany dla tych ciągników układ neutralizacji spalin schowany jest pod maską silnika, co zapewnia operatorowi optymalną widoczność. Wszystkie jego komponenty znajdują się w kompaktowym module. Zapewnia to lepszą widoczność do przodu i w dół.

Specjalnie nadaliśmy nowej serii ciągników marki STEYR nazwę „Expert”, aby podkreślić symbiotyczne połączenie kompaktowych wymiarów, silniki o najwyższej mocy w branży oraz najwyższy w tej klasie maszyn komfort – podkreśla David Schimpelsberger, menadżer ds. marketingu produktów na rynku europejskim. Po czym dodaje: – Ten nowy ciągnik posiada profesjonalną specyfikację i wszechstronność, dzięki czemu doskonale zdaje egzamin przy wykonywaniu prac na łąkach, kultywacji gleby i transporcie zarówno w gospodarstwach rolnych, jak i firmach komunalnych.

Kompaktowe gabaryty i komfort pracy dzięki bezstopniowej przekładni S-Control

Skonstruowana we własnym zakresie, dwuzakresowa przekładnia bezstopniowa jest sercem nowej serii ciągników Expert CVT. Pozwala ona na płynne przyśpieszanie od postoju do maksymalnej prędkości jazdy wynoszącej 40 km/h, która dzięki funkcji Eco może być rozwijana przy niższych obrotach silnika, co pozwala znacznie ograniczyć zużycie paliwa. Optymalne działanie przekładni bezstopniowej zapewnia podwójne sprzęgło. Ponadto przekładnia CVT posiada jako standardowe wyposażenie funkcję aktywnego zatrzymania, która ułatwia zatrzymywanie się i ruszanie ciągnikiem na pochyłych drogach i polach.

Również przy dużym obciążeniu przekładnia bezstopniowa S-Control z układem sterowania przełożeniami i silnikiem S-TRONIC, szybko dobiera właściwy bieg, zapewniający płynne przenoszenie mocy i maksymalny moment obrotowy. Nowa elektroniczna jednostka sterująca zarządza pracą przekładni bezstopniowej, pozwalając nie tylko na szybszą zmianę biegu, lecz również gwarantując wyższą sprawność silnika na każdym biegu. Przekłada się to na maksymalne i najefektywniejsze wykorzystanie mocy silnika przy jednoczesnej redukcji łącznych kosztów eksploatacji.

Komfort, wszechstronność i wydajność

Duża i przestronna kabina posiada czterosłupkową konstrukcję i zapewnia operatorowi najlepsze środowisko pracy w tej klasie ciągników. Kolejnymi atutami tej niezwykle komfortowej kabiny są doskonała widoczność i amortyzacja; amortyzację posiada również oś przednia. Układ podstawowych elementów sterowania i interfejs użytkownika umożliwia operatorom szybkie opanowanie obsługi ciągnika Expert CVT i osiągnięcie wysokiej wydajności pracy.

Ciągnik Steyr Expert CVT został skonstruowany specjalnie z myślą o częstym i efektywnym używaniu WOM-u. Idealnie się sprawdza przy takich pracach jak koszenie, belowanie, lekka orka, przygotowywanie gleby i transport. Dzięki przygotowaniu do montażu ładowacza czołowego ciągnik STEYR Expert CVT prezentuje godnie również przy używaniu tego narzędzia.

Nowe ciągniki serii Expert CVT mają jako standardowe wyposażenie wysokowydajny układ hydrauliczny z zamkniętym przepływem i kompensacją natężenia przepływu wynoszącego maksymalnie 110 l/min. Układ hydrauliczny z kompensacją ciśnienia i natężenia przepływu i z przepływem zamkniętym w położeniu środkowym (CCLS) cechuje szybka i dynamiczna reakcja na zapotrzebowanie na moc hydrauliczną zgłaszane zarówno przez przedni lub tylny zaczep, jak i ładowacz czołowy. Ponieważ przepływ oleju w układzie ma miejsce tylko na żądanie operatora, układ wyróżnia wyjątkowa wydajność i doskonałe działanie.

Wszechstronność ciągnika Expert marki STEYR jeszcze bardziej zwiększają przedni TUZ i WOM. Uniwersalna rama wspornikowa przedniej osi zapewnia pełną integrację przedniego TUZ-u i WOM-u z konstrukcją ciągnika, a dzięki temu gwarantuje uporządkowany układ, łatwość użytkowania i optymalną widoczność. Zarówno przedni TUZ, jak i WOM są sterowane elektronicznie, a ich przyciski obsługowe znajdują się w łatwo dostępnym miejscu z przodu ciągnika.

żródło: STEYR