Steyr poszerza gamę ciągników Terrus o model 6250 CVT

STEYR S-FLEET – kolejny krok w dygitalizacji pracy ciągników i maszyn

Natychmiastowe zapisywanie danych dotyczących aktywności maszyn i pola. Możliwość zdalnego monitorowania lokalizacji maszyny, poziomu paliwa i innych parametrów. Szybsze podejmowanie decyzji dzięki AgDNA. Łatwa wymiana danych z podmiotami trzecimi. Najlepsza łączność dzięki nowym partnerom biznesowym. To wszystko dzięki nowemu portalowi dla właścicieli ciągników STEYR o nazwie S-Fleet.

Umożliwia przesył danych w czasie rzeczywistym za pomocą sieci komórkowej i wymianę danych pomiędzy ciągnikiem, biurem lub urządzeniem mobilnym a upoważnionym podmiotem. Dzięki temu decyzje zarządcze są podejmowane bez zwłoki i pewnie, na podstawie zebranych danych bieżących i historycznych.

Portal S-Fleet będzie dostępny dla ciągników STEYR, które można wyposażyć w technologię telematyczną, w tym modeli Expert CVT, wszystkich modeli Profi, Impuls CVT, Absolut CVT, CVT oraz Terrus CVT.

Portal charakteryzuje się przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Istnieje możliwość wstecznej konfiguracji istniejących flot maszyn do współpracy z portalem S-Fleet. 

Zmieniając dane ciągnika na cyfrowe właściciele mają możliwość monitorowania i zapisywania danych o maszynie za pośrednictwem internetowego portalu S-Fleet, a przez to optymalizacji wydajności. Za pośrednictwem portalu internetowego lub aplikacji mobilnej, w sekcji portalu poświęconej flocie, operator może wyświetlić nawet 40 parametrów maszyn, takich jak liczba godziny pracy silnika, temperatura przekładni i silnika, prędkość obrotowa silnika, zużycie paliwa.  

Ponadto spersonalizowane powiadomienia przesyłane za pośrednictwem poczty elektronicznej bądź wiadomości SMS zapewniają możliwość kontrolowania bieżących zdarzeń. Możliwość skonfigurowania różnych wartości dla powiadomień, np. limitu temperatury roboczej, ma korzystny wpływ na wykonywanie bieżących serwisów i konserwacji planowych. Gromadzone w czasie rzeczywistym dane dostępne są do natychmiastowej analizy, możliwe jest też ich monitorowanie za pośrednictwem maszyn, komputera, smartfona i tabletu.

Na portalu S-Fleet dostępna jest ponadto siedmiodniowa historia godzin pracy silnika oraz zużycia paliwa wszystkich maszyn, widoczna w sekcji szczegółów pojazdu. Umożliwia ona rolnikom porównywanie poszczególnych maszyn pod względem tych samych wartości. Widok przekrojowych danych, wraz z mapą i listą maszyn, daje kompleksowy obraz całej floty.

Spółka macierzysta STEYR, CNH Industrial, dokonała przejęcia firmy AgDNA, projektującej systemy informatyczne do zarządzania gospodarstwem. Po podłączeniu do systemu STEYR S-Fleet, specjalistyczne oprogramowanie AgDNA, które koordynuje i ujednolica dane oraz narzędzia analityczno-mapujące z różnych źródeł, daje właścicielom flot mieszanych podgląd na wszystkie dane zebrane w jednym miejscu, dzięki czemu mogą podejmować szybsze i bardziej trafne decyzje.

Część poświęcona architekturze gospodarstwa jest podzielona według kategorii: hodowca, gospodarstwo, pole i zadania. W tym segmencie można również tworzyć aktywności oraz raporty agronomiczne. Dodatkowo kierownicy mają możliwość udzielenia dostępu do danych osobom z zewnątrz, np. agronomom czy warsztatowi maszyn rolniczych.

Współpraca z platformami DataConnect i Agrirouter zapewnia użytkownikom mieszanych flot sprzętu rolniczego CNH Industrial bardzo dobrą łączność, a firmę CNH Industrial czyni najbardziej otwartym producentem branży rolniczej: Klient może udostępnić dane i mieć do nich dostęp w dowolnym miejscu.

System DataConnect daje możliwość zarządzania danymi przesyłanymi z chmury do chmury bez względu na producenta posiadanych maszyn. Klienci korzystający z flot składających się z ciągników różnych producentów, takich jak Case IH, New Holland, John Deere lub Claas, mogą bez problemu przenosić wszelkie istotne dane z tych maszyn, takie jak informacje o bieżącej i historycznej lokalizacji, poziomie paliwa w zbiorniku, obecnym statusie prac i prędkości jazdy. W planach jest także stworzenie funkcji umożliwiającej przesył danych agronomicznych.

DKE Agrirouter jest uniwersalną platformą wymiany danych, którego członkiem jest CNH Industrial, a także marki takie jak AGCO, Deutz-Fahr, Grimme, Horsch, Krone, Pöttinger i wiele innych. Poza nimi z platformą powiązanych jest ponad 20 dostawców aplikacji danych, zapewniających dalszy wzrost. Z punktu widzenia klienta, DKE Agrirouter to korzystne rozwiązanie, ponieważ umożliwia połączenie pojazdów z usługami za pośrednictwem platformy łączności i wymiany danych.

 

Źródło: Steyr