STEYR wprowadza na rynek serię nowych ciągników ABSOLUT CVT

Kilka miesięcy po prezentacji nowego flagowego modelu ciągnika Absolut CVT wyposażonego w wiele nowych elementów marka STEYR® Traktoren wprowadziła na rynek pełną serię nowych ciągników Absolut CVT, będących najważniejszym wydarzeniem w historii tej serii ciągników od momentu ich premiery.

Nowe ciągniki wprowadzają szereg rozwiązań technologicznych sprawdzonych w większych modelach marki STEYR do segmentu maszyn o mocy od 180 do 260 KM, pozwalając korzystać z ich zalet szerszemu gronu klientów. Seria obejmuje pięć nowych modeli Absolut CVT – od 6200 do 6280, przy czym ostatnie trzy cyfry oznaczają maksymalną moc bez doładowania rozwijaną przez sześciocylindrowy, spełniający wymogi normy Stage V silnik NEF firmy FPT o pojemności skokowej 6,7 l, który w największym modelu maksymalny moment obrotowy równy 1 250 Nm rozwija przy 1 500 obr/min, w całej serii zapewnia moc większą nawet o 11%. Większe, bardziej wytrzymałe osie pozwalają zwiększyć maksymalną całkowitą masę ciągnika do 15 000 kg.

Nowa kabina: więcej miejsca, niższy poziom hałasu, większy komfort

Wśród modyfikacji ciągników prym wiedzie nowa o 8% większa kabina, w której operator ma więcej miejsca i dodatkowe schowki. Poziom hałasu mierzony przy uchu operatora ciągnika Absolut CVT został niemal zmniejszony o połowę i wynosi zaledwie 66 decybeli, czym nie może się pochwalić żaden inny producent ciągników. Wnętrze jest wykończone wysokiej jakości materiałami, a pod fotelem instruktora znajduje się duża przenośna lodówka. Zwiększona o 11% powierzchnia przeszklenia zapewnia większe bezpieczeństwo i łatwiejszą obsługę maszyny, a warunki pracy polepsza jeszcze bardziej nowy układ zawieszenia S-Comfort, który koordynuje działanie zawieszenia osi przedniej, kabiny i zaczepu tylnego, aby ograniczyć do minimum drgania podczas jazdy po polu i po drogach. Uzupełnieniem tego rozwiązania jest wysokiej klasy fotel z bocznym zawieszeniem, układem chłodzenia i ogrzewania oraz obrotowym oparciem.

STEYR 6280 Absolut  CVT kabina STEYR wprowadza na rynek serię nowych ciągników ABSOLUT CVT

Nowy podłokietnik z Multicontrollerem zawiera konfigurowalne elementy sterowania i dźwignie do obsługi zaworów hydraulicznych, pokrętło sterowania oraz nowy, 12- calowy monitor o stylistyce tabletu Infomat 1200, dzięki któremu poprzez ISOBUS można zarządzać kompatybilnymi implementami. Wyświetlacz danych ciągnika na słupku A z interfejsem marki STEYR przedstawia wyraźnie liczby i symbole.

Na tym nie koniec…

Nowe ciągniki nie są wcale aktualnie oferowanymi modelami Absolut CVT z nową kabiną. Wśród istotnych zmian w ciągnikach na uwagę zasługuje możliwość indywidualizacji pracy przekładni bezstopniowej, a tym samym wprowadzania i aktywacji ustawień odpowiednio do preferencji operatora oraz wymogów wykonywanej pracy, co pozwala oszczędzić czas i ułatwia pracę. To unikalne wśród modeli STEYR rozwiązanie zostało opracowane z myślą o udoskonaleniu przyśpieszania/zwalniania, dynamiki działania przekładni nawrotnej i czułości zarówno przy obsłudze za pomocą Multicontrollera jak i pedału jazdy. Pedał jazdy jest nowym, bardziej dynamicznym rozwiązaniem, a sterowanie za jego pomocą w razie potrzeby można anulować. Nowe ciągnik Absolut CVT posiadają na wyposażeniu system zarządzania pracą ciągnika i narzędzia (TIM), który umożliwia narzędziom napędzanym za pomocą WOM, takim jak np. prasa, sterowanie prędkością jazdy ciągnika, by osiągnąć spójne efekty pracy.

Ulepszona łączność

System telematyczny S-Fleet umożliwia zdalne monitorowanie i automatyczne przesyłanie danych drogą radiową, do których dostęp można potem uzyskać z komputera osobistego w biurze poprzez portal internetowy MySTEYR.com lub aplikacji mobilne S-Fleet. Umożliwia on również monitorowanie lokalizacji i wydajności ciągnika, aby np. móc zaplanować tankowanie. Ponadto instrukcje, takie jak mapy pól, można przesłać do ciągnika ze smartfona lub komputera osobistego. Pięcioletni abonament na usługi telematyczne jest załączony w standardzie.

Pod warunkiem uzyskania zgody właściciela również dealer marki STEYR może monitorować ciągnik wyposażony w S-Fleet, co umożliwia wczesne wykrycie problemów z maszyną i zapewnić zdalny dostęp serwisu za pośrednictwem S-Fleet Remote Support. W razie potrzeby dealer może zdalnie aktualizować oprogramowanie i zapewnić operatorowi wsparcie w kabinie poprzez S-Fleet Remote View, łącząc się bezpośrednio z wyświetlaczem Infomat 1200.

Większa wygoda podczas długich dni pracy

Pojemność zbiornika paliwa jest większa o 15%; w nowym zbiorniku wygospodarowano miejsce na skrzynkę narzędziową, aby ułatwić utrzymanie porządku w kabinie, natomiast zintegrowany zbiornik na wodę do mycia rąk jest wyposażeniem opcjonalnym. Większe opony tylne o średnicy 2,05 m (710/70 R42), które zostały wprowadzonemw modelu Absolut 6280 CVT, są aktualnie oferowane w obu modelach o niższej mocy zapewniają on o 15% większą powierzchnię kontaktu z podłożem, co przekłada się na lepszą przyczepność, większą łatwość poruszania po gruncie i wyższą odporność na obciążenia.

 

Źródło: Steyr