Strażak pomoże ugasić pożar – nowość od firmy Meprozet

Wersja standard
Wóz STRAŻAK w wersji standardowej wyposażony jest w napędzany wałkiem z ciągnika agregat kompresor-pompa JULIA-58. Kompresor służy do napełniania zbiornika, a po przełączeniu przekładni uruchomiona pompa wirnikowa podaje wodę do węża strażackiego pod ciśnieniem max 5 bar.

Wersja z działkiem
Oprócz wyposażenia standardowego wóz może być wyposażony w działko wodne sterowane hydraulicznie zamontowane na górze zbiornika. Działko sterowane hydraulicznie z kabiny ciągnika obraca się w prawo lub lewo oraz zmienia kąt pochylenia. Zasilane z agregatu pompowego JULIA działko może rzucić wodę w dowolne miejsce w promieniu ok. 30 m.

meprozet straak 1 Strażak pomoże ugasić pożar   nowość od firmy Meprozet

Wersja z podestem
Zamiast działka sterowanego hydraulicznie na górze zbiornika może być zamontowane działko sterowane ręcznie. Operator stojąc na specjalnym podeście kieruje precyzyjnie strumień wody pod ciśnieniem ok. 4 bar w żądane miejsce.

Wersja z pompą spalinową
Oprócz w/w wyposażenia wóz może posiadać zamontowaną z boku zbiornika w specjalnej skrzynce pompę spalinową PS-50, która pozwala na wykorzystanie wozu bez napędu z ciągnika. Pompa pobiera wodę ze zbiornika wozu i podaje do węża strażackiego 52 mm pod ciśnieniem 2,5 bar. Dodatkowo w skrzynce obok pompy może być zamontowany ręczny bęben nawojowy z wężem gumowym o długości 20 m i prądownicą.

źródło: Meprozet