Wiele z kilku tysięcy prezentowanych na AGROTECHU maszyn to światowe premiery na rynku polskim, często będące świadectwem niezwykłego postępu technologicznego. Te targi to po prostu dobra marka i chcąc być na bieżąco trzeba przyjechać do Kielc. Od lat popularność AGROTECHU rośnie zarówno wśród gości, jak i wystawców. Zaledwie w 2007 roku na liście pojawiło się 360 firm a liczba zwiedzających nie przekroczyła 32 tysięcy. Pięćdziesiątka „pękła” dwa lata temu. Wtedy zarówno powierzchnia imprezy jak i liczba gości przekroczyła 50 tysięcy. Teraz Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej w Targach Kielce to blisko 600 firm z całego świata ze stoiskami zajmującymi cały teren Targów Kielce oraz 55 tysięcy zwiedzających – zachwala prezes Zarządu Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń.

agrotech hala Targi AGROTECH rozbudowują się

W tym samym czasie odbędą się także Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Na wystawie narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami oraz zaawansowane systemy informatyczne zaprezentuje kilkadziesiąt firm. Targi LAS-EXPO to miejsce spotkań najlepszych specjalistów – pracowników przemysłu drzewnego i leśników – branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego.

Wystawie towarzyszą dynamiczne pokazy maszyn, ale także branżowe spotkania, warsztaty i konferencje. W 2013 roku po raz pierwszy na wystawie znaleźć będzie można punkt bezpłatnych porad dla rolników – właścicieli lasów. Na pytania jak sadzić, pielęgnować i ścinać las odpowiadać będzie leśnik na stoisku „Nowej Gazety Leśnej”.

Zapraszamy do Targów Kielce od 8 do 10 marca.

 

źródło: Targi Kielce