Targowe nagrody AGROTECH 2019 rozdane

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród jubileuszowych 25. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz 19. Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO wręczono wyróżnienia i medale targowe.

Wśród nagrodzonych w kategorii najlepszy produkt targów AGROTECH, znalazły się firmy wyróżnione: AGCO, HORSCH MASCHINNEN, MEPROZET oraz FARMPLAN W. Brytania. Medale otrzymały firmy: New Holland Polska, AGCO, Usarya Polska, KRUKOWIAK Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych, CASE IH, Hodowla Roślin Smolice Grupa IHAR, Saatzucht Gleisdorf Austria oraz portal internetowy www.igrit.pl.

Wśród nagrodzonych w kategorii najlepszy produkt targów LAS-EXPO, znalazła się firma wyróżnione: Husqvarna Poland, zaś medale otrzymały firmy LASKOTT Józef  Kott oraz TAKMA.

Złote Medale Targów Kielce zdobyli:

 • Kombajn zbożowy New Holland CX680 produkowany przez CNH INDUSTRIAL POLSKA Sp. z o.o. z Płocka zgłoszony przez New Holland Agricultural Polska z Płocka za nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne poprawiające jakość i wydajność pracy kombajnu oraz ergonomię pracy operatora.
 • Ciągnik rolniczy Fendt 516 Vario produkowany przez AGCO GmbH Niemcy zgłoszony przez AGCO Sp. z o.o. z Paczkowa za rozwiązania konstrukcyjne poprawiające bezpieczeństwo i komfort pracy.
 • Maszyna do zbierania kamieni HUSARYA SCS-100 produkowana przez Usarya Polska  Sp. z o.o. Stare Gumino za innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne zwiększające szybkość i dokładność pracy w różnych warunkach.
 • Opryskiwacz rolniczy przyczepiany 4200/30/ALU GOLIAT produkowany przez Kujawską Fabrykę Maszyn Rolniczych Sp. z o.o.  z Brześcia Kujawskiego za rozwiązania poprawiające ochronę roślin podczas wielokrotnych przejazdów oraz umożliwiające wykorzystanie w rolnictwie precyzyjnym.
 • Bezdotykowy czujnik do mapowania i zmiennej głębokości uprawy AgXtend SoilXplorer produkowany przez CNH INDUSTRIAL Austria GmbH zgłoszony przez CNH Industrial  Polska Sp. z o.o. z Płocka za technologię umożliwiającą zrównoważone zarządzanie glebami  mającą wpływ na zwiększenie efektywności i wydajności gospodarstwa.
 • Żyto jare BOJKO wyhodowane przez Hodowlę Roślin Smolice Sp. z o.o. Grupa IHAR za wysoką odporność na choroby oraz przydatność w uprawach ekologicznych.
 • Soja GL MELANIE wyhodowana przez Saatzucht Gleisdorf GmbH Austria zgłoszona przez IGP Polska Sp. z o.o. Sp. K z Poznania za doskonałe wyniki plonowania i dużą zawartość białka paszowego.
 • Portal internetowy igrit.pl opracowany i zgłoszony przez Internetową Giełdę Rolniczą i Towarową  Sp. z o.o. z Gniezna za największy w Polsce portal internetowy z ofertami sprzedaży/kupna płodów rolnych, surowców rolniczych, owoców, warzyw, środków do produkcji rolniczej.

Wyróżnienia

 • Zestaw kosiarek tylnych Fendt Slicer 911 TL produkowanych przez AGCO GmbH Niemcy zgłoszonych przez AGCO Sp. z o.o. z Paczkowa za rozwiązania poprawiające niezawodność i bezpieczeństwo obsługi.
 • Agregat HORSCH TERRANO 4FX+zbiornik przedni PARTNER FT 1600 produkowany przez HORSCH MASCHINNEN GmbH Niemcy zgłoszony przez AGROMARKETING Tomasz Towpik z Bydgoszczy za uniwersalność zastosowania w różnych warunkach glebowych.
 • Wóz asenizacyjny model HV18 REXAGER produkowany przez MEPROZET KOŚCIAN S.A za rozwiązania konstrukcyjne poprawiające właściwości trakcyjne oraz nacisk na glebę.
 • Oprogramowanie do zarządzania produkcją polową – Gate Keeper opracowany przez FARMPLAN W. Brytania zgłoszony przez KST Konsulting Sp. z o. o. Poznania za aplikację wspomagającą zarządzanie gospodarstwem rolnym.

Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, otrzymała Hodowla Roślin Strzelce grupa IHAR za skuteczne wdrażanie postępu hodowlanego w rzepaku i zbożach oraz propagowanie nowoczesnych metod hodowli w oparciu o najnowsze osiągnięcia nauki krajowej i światowej.

Targi Kielce złożyły również podziękowania instytucjom, które wspierają
i współtworzą sukces targów  AGROTECH, a są to: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Krajowa Rada Izb Rolniczych, Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, Instytut Technologiczno-Przyrodniczy w Falentach.

Wyróżnienia za atrakcyjny i nowoczesny sposób prezentacji stoiska targowego, otrzymały firmy: Bank BGŻ BNP PARIBAS, BASF POLSKA, HAGRIC WOŹNIECKI, HUSQVARNA POLAND, INDUSTRIEHOF SCHERENBOSTEL HEINRICH RODENBOSTEL, JOHN DEERE POLSKA, KABAT TYRE, KUBOTA Oddział w Polsce, STOMIL SANOK-DYSTRYBUCJA, SYNGENTA POLSKA oraz TAMA POLSKA. Medale za elegancję i kompleksowy styl wystąpienia targowego, otrzymały firmy:  AGCO, CASE IH oraz NEW HOLLAND AGRICULTURE.

Nagrody Posła do Parlamentu Europejskiego, przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Parlamencie Europejskim, dra Czesława Siekierskiego, otrzymali:  Świętokrzyska Izba Rolnicza, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Targi Kielce oraz prof. dr hab. Wiesław Golka.

Statuetki AGROIMPULS dla zespołu konstruktorów oraz producenta  za innowacyjne rozwiązanie techniczne i podjęcie się jego wdrożenia, otrzymały: Zespół Pracowników Naukowych Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Falentach z Zakładu Systemów Technicznej Infrastruktury Wsi w Warszawie oraz firma Łukomet Krzysztof Łuszczyk.

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego tradycyjnie wręczył Znak Bezpieczeństwa KRUS, który otrzymały firmy: SWIMER  Łukasz Otremba, ARLEN, Kingspan Environmental oraz firma PPO.

Puchar Krajowej Rady Izb Rolniczych otrzymał Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy.

Nagrody „Diament Innowacji” otrzymały firmy KRUKOWIAK Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych, GAMA GROUP – EUROMILK prof. dr hab. Wiesław Golka.

Targi Kielce otrzymały gratulacje i podziękowania za wieloletnią współpracę od Prezes Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Ogólnopolskiego Magazynu „Zagroda”.

 

Źródło: Targi Kielce