Valtra Team Farming Simulator Team

Team VALTRA w Farming Simulator League

Valtra wchodzi w świat esportu dzięki własnej drużynie. W listopadzie 2020 roku rozpoczyna rywalizację w nadchodzącym trzecim sezonie Farming Simulator League.

Firma wystawia drużynę w grze Farming Simulator już od 2015 roku. Valtra Team składa się z sześciu graczy, którzy dowiedli już swoich umiejętności. Trzech z nich zdobyło drugie miejsce w finale poprzedniego sezonu FSL. W tegorocznej odsłonie pojawia się najnowsza seria ciągników seria G. Została równocześnie  wprowadzona na rynek w świecie rzeczywistym i dodana w świecie wirtualnym.

Farming Simulator jest dla nas ważną platformą, dzięki której jesteśmy w stanie docierać do naszych fanów i środowisk spoza sektora rolniczego. Własny zespół rywalizujący w FSL to zwyczajnie kolejny krok w tym kierunku. Esport dynamicznie się rozwija, a gry komputerowe dają interesujące spojrzenie na to, jak doświadczenia wirtualne mogą pomagać w pokonywaniu realnych wyzwań. Zdecydowanie chcemy przodować w eksploracji możliwości, jakie oferują – mówi Pamela Engels, St. Kierownik ds. Komunikacji i Marketingu Cyfrowego Valtra EME.

Zawodnicy tworzący Team Valtra to doświadczeni gracze, którzy mają realną szansę w walce o podium i nagrody, jakie liga oferuje. 

Cieszymy się na możliwość kontynuowania naszej przygody z Farming Simulator League razem z Valtra w sezonie trzecim. Nasza drużyna składa się z graczy zróżnicowanych pod względem wiedzy i umiejętności, od których zależeć będzie sukces w tym sezonie. W naszych meczach pokażemy kilka ciekawych zagrywek – komentuje Marcel Renke.

Współpraca z KOVA Esports

Valtra zarządza zespołem we współpracy z fińską organizacją esportową KOVA Esports. KOVA kieruje także drużynami rywalizującymi w różnych grach, m.in.: CS:GO, League of Legends i Starcraft 2.

Farming Simulator League to dla nas nowe wyzwanie i naprawdę nie możemy się doczekać początku nowego sezonu. Farming Simulator nie jest najpopularniejszą z gier esportowych, to ma ona stabilne grono fanów i graczy. Współzarządzanie zespołem wraz z Valtra daje interesujące nowe możliwości. Taki model współpracy to coś nowego na fińskiej, a także prawdopodobnie nawet na światowej scenie esportowej – mówi Timo Tarvainen, Dyrektor Naczelny KOVA Esports.

Sezon 3 Farming Simulator League rozpocznie się 27 listopada w niemieckim mieście Erlangen. Team Valtra weźmie udział w większości rozgrywek odbywających się w ramach sezonu. Ze względu na obecną sytuację będą miały głównie formę wydarzeń online. Finał sezonu odbędzie się w listopadzie 2021 roku na targach Agritechnica w Niemczech.

Źródło: VALTRA