Technologia ProgressiveTraction™ firmy Trelleborg daje więcej korzyści

 

Po dwóch latach intensywnych testów zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i w polu, w oparciu o technologię ProgressiveTractionTM powstał nowy typ opony rolniczej 650/65R38. Opona ta ma całkowicie inny bieżnik, a jego podwójny klocek stanowi kluczowe rozwiązanie.

Według słów Piera Mancinelliego, Kierownika Działu Badań i Rozwoju w firmie Trelleborg:  Jeśli chodzi o kwestie innowacji w rolnictwie, to nasza  opona ciągnikowa, wyprodukowana w oparciu o nową technologię ProgressiveTractionTM, stanowi przykład wykraczania poza schematy w procesie poszukiwania nowych rozwiązań, mających usprawnić wydajność oraz poprawić trakcję  radialnych opon rolniczych produkowanych w naszej firmie, dostosowując je do nowych standardów.

Nowa generacja ciągników i napędów oferuje rolnikom więcej mocy i zwiększa moment obrotowy maszyn. Aby poradzić sobie z tymi wymogami, opony rolnicze stają się zarówno pod względem szerokości, jak i ogólnej średnicy, coraz większe i większe. Głównym założeniem technologii ProgressiveTractionTM jest  zwiększenie wydajności i osiągów nowej opony ciągnikowej poprzez prace nie tylko nad jej rozmiarem, ale też modyfikację tradycyjnego bieżnika opony.

Bieżnik opony ciągnikowej wyprodukowanej w oparciu o technologię ProgressiveTraction™ posiada podwójny klocek, który działając w glebie dwoma powierzchniami roboczymi poprawia w wymierny sposób trakcję tak skonstruowanej opony.

trelleborg progressive traction 1 Technologia ProgressiveTraction™ firmy Trelleborg daje więcej korzyści

Projekt opon ciągnikowych tworzonych w oparciu o nową technologię przechodzi obecnie końcowy etap testów. Prototypy opon do traktorów wyprodukowanych w oparciu o technologię ProgressiveTraction™ przechodzą różnorakie testy laboratoryjne i próby polowe, które mają zbadać działanie produktu zarówno w terenie, jak i na drodze, a pierwsze wyniki testów przerosły początkowe oczekiwania.

Podczas najnowszych prób terenowych, opona ciągnikowa wyprodukowana w oparciu o technologię ProgressiveTraction™ wykazała się trakcją o ponad 10 procent wyższą w stosunku do opon produkowanych według wcześniejszych standardowych technologii. Ponadto, wyjątkowa siła ciągu opony ciągnikowej wyprodukowanej w oparciu o technologię ProgressiveTraction™ spowodowała obniżenie czasu pracy ciągnika o trzy do pięciu procent, zapewniając tym samym znaczne zmniejszenie kosztów prac rolniczych.

W dodatku, w zależności od ciągnika i jego konfiguracji, lepszy rozkład nacisku opon powoduje zmniejszone ugniatanie gruntu, zwiększając wielkość zbiorów równocześnie chroniąc glebę.

Nowa struktura bieżnika opony ciągnikowej została zaprojektowana w taki sposób, by zredukować wibracje opony oraz wyraźnie ograniczyć opór toczenia. Zużycie paliwa, wygoda kierowcy, jak również odporność nowej opony na zużycie uległy wyraźnej poprawie. Opona wyprodukowana według  technologii ProgressiveTractionTM zmniejsza więc wyraźnie wpływ produktów firmy Trelleborg na środowisko.

Prototyp opony ciągnikowej wyprodukowanej w  technologii ProgressiveTractionTM zostanie zaprezentowany na stoisku  firmy Trelleborg  podczas targów AGRITECHNICA i weźmie udział w konkursie na innowację targów Agritechnica.

Zapraszamy wszystkich zawodowych rolników na stoisko Trelleborga w celu poznania naszej ostatniej innowacji. Będziemy wdzięczni za każdą opinię naszych klientów – pomaga to nam ukształtować nasze podejście do produkcji opon ciągnikowych. Zgodnie z polityką firmy Trelleborg Blue Dimension, naszym celem jest jak najszybsze zastosowanie nowej technologii ProgressiveTractionTM w produkcji opon rolniczych, aby zaoferowania rolnictwu lepszą wydajność pracy oraz  maksymalną ochronę środowiska – kończy Mancinelli.

źródło: Trelleborg Wheels System