TERRADISC multiline jest oferowany w szerokościach roboczych 3 i 4 m. Urządzenie podstawowe tworzy krótka brona talerzowa TERRADISC w kombinacji z gumowym wałem Packera 585. Maszyna jest ciągniona i zaczepiona do ciągnika przez dyszel na dolnych cięgłach Kat. III. TERRADISC multiline współpracuje bez problemów w ciągnikami o podstawowym wyposażeniu. Kombinacja z siewnikiem stanowi poważna alternatywą dla znanych siewników do siewu bezpośredniego. Packer niesie ciężar maszyny. Tylko dyszel obciąża ciągnik. W ten sposób jest możliwe użytkowanie maszyny bez przedniego balastu. To znacząco poprawia całkowity bilans szkodliwych obciążeń na uwrociu: nowy TERRADISC multiline to maszyna chroniąca glebę zapewniająca zrównoważoną uprawę. To gwarantuje na długie lata dobre plonowanie.  Maszyna jest uniesiona przez gumowy wał Packera, co skutkuje prześwitem od podłoża wielkości 280 mm.

poettinger terradisc 1 TERRADISC multiline firmy Pöttinger

Połączenie ze standardowym siewnikiem VITASEM A, VITASEM ADD lub AEROSEM odbywa się przez wał Packera. W ten sposób montaż i demontaż siewnika jest prosty i szybki – w zależności od tego, czy brona ma pracować solo czy tez nie. TERRADISC multiline jest więc uniwersalną maszyną o elastycznym zastosowaniu.

Na polu i w transporcie po drodze maszyna jest oparta na gumowym wale Packera, który składa się z 2 części i jest podparty centralnie. Zapewnia to spokojną jazdę i optymalną stabilność podczas transportu. Na uwrociu  system ten rozwiązuje odwieczny dla praktyki problem: maszyna nie pozostawia za sobą zatartego obrazu pola. Problem nadmiernego zagęszczenia gleby na uwrociu w przypadku  TERRADISC multiline podlega całkowitej kontroli. W efekcie oprócz stworzenia lepszych warunków do kiełkowania nasion uzyskano również mniejsze zużycie na drodze i większa ochronę maszyny.

Odstęp pierścieni wału Packera wynosi 12,5 cm. Przy  24 rzędach zapewnione jest więc optymalne ugniecenie rowka wysiewu. Koncepcja TERRADISC multiline pozostawia Klientom dużą swobodę eksploatacji i znakomicie wypełnia oczekiwania rynku.

źródło: Pöttinger