Trój ślimakowe wozy paszowe firmy Strautmann w gamie Verti-Mix

 

Oba modele Verti-Mix 3451 Triple i Verti-Mix 4501 Triple to idealne rozszerzenie programu w stosunku do mniejszych typów z dwoma ślimakami mieszającymi i maksymalnej pojemności 31 m³. Nowe wozy z trzema pionowymi ślimakami mieszającymi wyposażone są w opatentowane żłobienie mieszalnika oraz nadstawki. Takie wozy paszowe, które rosną wraz gospodarstwem idealnie nadają się dla gospodarstw stale rozwijających się.

 

Wóz paszowy Verti-Mix 3451 Triple ma pojemność od 28,5 m³. za pomocą nadstawek pojemność tę można zwiększyć do 31,5 m³, nadstawki 180 mm, lub do  34,5 m³ , nadstawki 360 mm. Wóz paszowy Verti-Mix 4501 Triple ma pojemność od  38,0 m³ po 41,5 m³ z nadstawkami 180 mm aż do 45,0 m³ z nadstawkami 360 mm.

 

Tak jak w pozostałych ciągnionych wozach paszowych firmy Strautmann tak również w wozach 3 ślimakowych wszystkie elementy podwozia tj. rama, podwozie oraz ślimaki mieszające dostosowane zostały do maksymalnych pojemności a co za tym idzie oferują klientom niezawodność przez lata. Również w nowych wozach paszowych firmy Strautmann priorytetem jest optymalna jakość mieszania oraz maksymalna elastyczność dla klienta.

 

W wozie paszowym Verti-Mix 3451 Triple ślimaki mieszające napędzane są za pomocą mechanicznej 2 stopniowej przekładni zmianowej. W przyszłości opcjonalnie  dostępna będzie również 2 stopniowa przekładnia odciążeniowa. Podwozie składa się z wytrzymałego agregatu osi tandemowych o dopuszczalnej masie całkowitej  20.000 kg. Opcjonalnie maszyna może zostać wyposażona w kierowanie zbieżne lub jako podwozie tridem w 2 kierowane osie.

 

Wóz paszowy Verti-Mix 4501 Triple seryjnie wyposażony jest w 2 stopniową przekładnię zmianową i podwozie tridem z kierowaniem zbieżnym. Opcjonalnie wóz ten można wyposażyć w  mechaniczno-hydrauliczne kierowanie wymuszone dla pierwszej i trzeciej osi, aby zwiększyć maksymalną  zwrotność i zminimalizować zapotrzebowanie na moc. W przyszłości opcjonalnie  dostępna będzie również 2 stopniowa przekładnia odciążeniowa.

 

Szeroka różnorodność programu opcjonalnego wyposażenia wozów paszowych uzupełnia ofertę firmy Strautmann. W ten oto sposób trójślimakowe wozy paszowe można wyposażyć w zasuwę boczną, taśmę wysypową z przodu lub z tyłu, przedłużenie taśmy a także w walce wyściełające co daje możliwość podwójnego wykorzystania maszyny. Trzy ślimaki mieszające Vario² zapewniają podstawowe wymogi dla jednorodnej mieszanki pokarmowej, której wymaga produktywne stado krów.  W tym zakresie firma Strautmann oferuje szeroką gamę wyposażenia dodatkowego takiego jak np. system magnesów, wyłożenie ślimaków elementami ze stali heavy-duty lub elementy zużywające się „INNODUR“ na ślimakach mieszających.

 

Wóz paszowy Verti-Mix 3451 Triple dostępny jest od stycznia 2017, natomiast wóz paszowy Verti-Mix 4501 Triple dostępny będzie w drugim kwartale 2017.

 

 

źródło: Strautmann