Udoskonalenia w samobieżnych kombajnach do buraków GRIMME REXOR i MAXTRON

Udoskonalenia w samobieżnych kombajnach do buraków GRIMME REXOR i MAXTRON

 

Na targach Agritechnica firma Grimme wśród wielu nowości zaprezentuje różnorodne udoskonalenia przy samobieżnych kombajnach MAXTRON i REXOR.

 

MAXTRON został wyposażony w 6-cylindrowy silnik marki Mercedes-Benz (OM 471) o pojemności skokowej 12,8 litrów i o mocy 530 KM zamiast jak do tej pory 490 KM. Kombajn spełnia też najnowszą normę emisji spalin etap IV. Lepsze sterowanie silnika pozwala na jeszcze większą oszczędność paliwa zarówno podczas pracy, jak i podczas jazdy drogą.

 

MAXTRON otrzymał, podobnie jak już REXOR, nową konsolę obsługową ErgoDrive. Poza dwoma pulpitami z ekranami dotykowymi CCI 100, na podłokietniku amortyzowanego fotela kierowcy można obsługiwać za pomocą przełączników i joysticka wiele funkcji. Poprawia to ergonomię pracy, zapewnia lepszą kontrolę działania ważnych funkcji maszyny i ułatwia kierowcy szybkie i bezpośrednie dostosowanie ważnych parametrów do zmiennych warunków roboczych.

 

Wszystkie kombajny samobieżne Grimme są wyposażone seryjnie w wydajne i oszczędne reflektory LED zapewniające powierzchniowe oświetlenie obszaru roboczego. Kombajny REXOR 620 i 630 są opcjonalnie dostępne w wersji 32 lub 40 km/h, aby zredukować nieproduktywny czas jazdy.

 

Na targach Agritechnica 2015 zaprezentowana zostanie nowa generacja 6-, 8- i 9-rzędowych wyciągaczy lemieszowych z regulacją rzędów do REXORa. Ponadto przedstawiony będzie nowy rozdrabniacz Kombi, w którym przez naciśnięcie przycisku można sterować odkładaniem liści po lewej stronie lub między rzędami czyli w systemie Inline. Jest to duża zaleta podczas pracy szczególnie na plantacjach z dużą ilością chwastów lub na bardzo pochyłych terenach.

 

 

źródło: Grimme