Udoskonalone prasy stałokomorowe New Holland na rok 2024

Pod odświeżoną stylistyką pras stałokomorowych Roll Baler 125 marki New Holland na rok 2024 kryje się szereg ulepszeń i usprawnień mających na celu zapewnienie wysokiej wydajności i łatwości obsługi.

Prasy, które formują bele o średnicy 1,25 m i szerokości 1,22 m wyposażone w 2,3- metrowy pięciorzędowy podbieracz napędzany po torze krzywkowym, rotor o średnicy 470 mm współpracujący z 20-nożowowym zespołem tnącym CropCutter™ i 18 walców formujących bele. Prasy otrzymały łańcuchy o wyższej klasie jakości w kluczowych obszarach, takich jak rotor i komora formowania beli, co zapewnia dłuższą żywotność i mniejsze koszty konserwacji. Kąt nachylenia przekładni został poprawiony, aby zmaksymalizować żywotność wału WOM, a nowa opcja przekładni napędzanej prędkością 1000 obr./min jest dostępna zarówno dla modeli Single, jak i Combi. Aby poprawić przepływ masy roślinnej przez rotor wykonany z Hardoxu o szerokości 1200 mm i grubości zębów 10 mm, zastosowano zgarniacz, który minimalizuje cofanie się masy roślinnej i pomaga obniżyć zużycie energii.

New Holland RB 125 Combi 23 171 Udoskonalone prasy stałokomorowe New Holland na rok 2024

Udoskonalenia, które pomagają skrócić czas czyszczenia poprzez zmniejszenie nagromadzenia masy roślinnej i pyłu, obejmują przeprojektowane haki tylnej klapy komory prasy i lokalizację sprężyn. W modelach Combi udoskonalenia zapobiegają gromadzeniu się plonu wokół węży hydraulicznych i zmniejszają gromadzenie się materiału roślinnego wokół łańcuchów napędowych walców.

Ogólna wytrzymałość i trwałość maszyny w modelach Combi została zwiększona dzięki zastosowaniu zaawansowanych procesów spawania i wydłużonych płyt łączących prasę z owijarką, a w obu modelach Roll Baler 125 dostępne są teraz smarowane tuleje blokady tylnej klapy. Trwałość działania opuszczanej podłogi została poprawiona dzięki dodaniu nowej tulei do przegubu.

W obu maszynach szybkość pracy została zwiększona nawet o 40% dzięki szybszemu otwieraniu tylnej klapy. Stawiacz bel korzysta z modernizacji obejmującej mocniejszy amortyzator gazowy, pozwalający zmniejszyć wysiłek ręczny operatora do zmiany pozycji roboczej i transportowej.

Od ponad czterdziestu lat marka New Holland produkuje najlepsze prasy belujące, zaś prasa Roll Baler korzysta z tego wieloletniego doświadczenia i znana jest z tego, że spełnia wymagania klientów oraz dostarcza bele najlepszej jakości w branży – mówi Laurent Libbrecht, Head of Crop Production and Hay & Forage w New Holland Agriculture. – Dzięki tej nowej, zaktualizowanej wersji zapewniamy klientom nowy, trwalszy i bardziej niezawodny produkt zwiększający wydajność. Carlo Lambro, Brand President of New Holland Agriculture, mówi: – Nowy wygląd naszych pras jest zgodny z ogólnym odświeżonym stylem, który nazywamy Inspirowany naturą”. Nadaje on całej gamie bardziej nowoczesny charakter, zgodny z pozostałymi produktami marki New Holland, która nadal jest specjalistą w dziedzinie rolnictwa, ale także specjalistą w zakresie innowacji, nowych technologii dla rolnictwa i liderem w zakresie zrównoważonego rozwoju. Chcieliśmy, aby nowy wygląd odzwierciedlał to wszystko, nie zapominając, że aktualizacje produktów to nie tylko stylistyka, ale także technologia i wydajność.

 

Źródło: New Holland Agriculture