Ulgi podatkowe w branży produkcji maszyn – zapraszamy na webinar

Zapraszamy na bezpłatne wydarzenie online, prowadzone przez doradców podatkowych. Webinar dedykowany branży przemysłowej i produkcji maszyn a planowane tematy to: ulga na działalność badawczo-rozwojową dla producentów maszyn i urządzeń, ulga na prototyp oraz ulga na robotyzację. Wydarzenie jest głównie skierowane do producentów maszyn.

 

Jeżeli w przedsiębiorstwie powstają nowe lub na bieżąco ulepszane są produkty czy usługi lub tworzone są ich prototypy, warto sprawdzić, czy nie jest to powód wystarczający do skorzystania z wysokich preferencji podatkowych. Taką możliwość zapewnia właśnie ulga Badawczo-Rozwojowa (ulga B+R). Więcej robotów w produkcji przemysłowej, zwiększenie wydajności produkcji i obniżenie jej kosztów, a także unowocześnienie polskiej gospodarki i poprawa jej międzynarodowej pozycji pod względem robotyzacji – takie m.in. mają być efekty ulgi na robotyzację. Rozwiązanie to przewiduje, że przedsiębiorcy będą mogli dodatkowo odliczyć 50 proc. kosztów poniesionych na inwestycje w robotyzację, niezależnie od wielkości i rodzaju branży.

 

Serdecznie zapraszamy na merytoryczny webinar dotyczący optymalnego wykorzystania ulgi podatkowych w branży produkcji maszyn i urządzeń. Termin webinaru: 27.01.2021, początek godz. 10:00.

 

Szczegółowa agenda i rejestracja – kliknij tu…

 

źródło: Arena Tax