UNIA HERON – opryskiwacz medalista

Nowy opryskiwacz polowy firmy UNIA otrzymał złoty medal wystawy rolniczej POLAGRA Premiery ‚2020. Maszyna posiada zbiorniki główny o pojemności 5000 litrów. Zbiornik na czystą wodę ma pojemność 500 litrów. Układ cieczowy zasilany jest przez pompę membranowo-tłokową, o wydajności nominalnej wynoszącej 400 l/min.

Wyprofilowany zaczep polowy ma możliwość konfiguracji z zaczepem dolnym lub górnym ciągnika. Standardowo dyszel jest amortyzowany. Nowa rama, wykonana z wysokojakościowej stali STRENX® zapewnia odpowiednią sztywność konstrukcji, przy zachowaniu mniejszej wagi. Specjalnie wyprofilowanie ramy, zapewnia bardzo dobry prześwit i obniżenie środka ciężkości całej maszyny.

Opryskiwacz HERON można wyposażyć w skrętną oś, sterowaną za pomocą żyroskopu. Maszynę można uzbroić w pneumatyczną amortyzację osi, poprawiającą komfort jazdy w czasie transportu. Belka polowa o przestrzennej budowie, wykonanej z giętych profili zapewnia sztywność całej konstrukcji oraz ochronę mechaniczną dysz i całych głowic podczas pracy. Szerokości belki wahają się od 18 do 30 metrów. Belka podnoszona jest za pomocą równoległoboku w zakresie od 0,5 do 2,3 metra.

Koncepcja obsługi strefy wyboru została gruntownie zmodernizowana. Wszystkie zawory sterujące zostały pogrupowane w logiczny sposób, funkcje zostały podpisane graficznymi ikonami. Wszystko ukryte jest pod osłoną, która chroni przed zabrudzeniem zaworów podczas oprysku w trudnych warunkach polowych. Na opryskiwaczu został zamontowany własny układ hydrauliczny, który umożliwia szybkie agregatowanie opryskiwacza z ciągnikiem.

Opryskiwacz można wyposażyć w szereg opcji wspomagające jakość i równomierność oprysku takie jak cyrkulacja cieczy, indywidualną kontrolę poszczególnych rozpylaczy – EDS, czy system UNIA DynaJET czyli technologię oprysku pulsacyjnego. Do przeprowadzania nocnych oprysków zalecane jest doposażenie opryskiwacza w nocne oświetlenie belki LED (światło niebieskie). Opryskiwacz sterowany jest w technologii ISOBUS, za pośrednictwem sterownika TOUCH 800.

 

źródło: UNIA