Ursus najczęściej wyszukiwaną marką w serwisie otomoto.pl

Serwis ogłoszeniowy otomoto.pl (Grupa Allegro) opracował raport popularności maszyn poszukiwanych przez internautów. Z raportu wynika, że najpopularniejszą marką wśród używanych maszyn rolniczych jest URSUS.

Najczęściej poszukiwane są maszyny rolnicze marki Ursus (9 procent). Na drugim miejscu znalazł sie Zetor (8 procent), a trzecie miejsce przypadło firmie John Deere (5 procent). Najpopularniejszą grupę maszyn rolniczych stanowią ciągniki rolnicze. Ten typ maszyn był poszukiwany 5,3 mln razy, co dało 74 procentowy udział w rynku.

1 miejsce: URSUS C-360

Popularność modelu C-360 na rynku używanych maszyn rolniczych wydaje się nie mieć końca. Ciągnik ten utrzymuje sie na pierwszym miejscu rankingu już trzeci rok z rzędu. Użytkownicy doceniają go za prostotą konstrukcję, dostępność części zamiennych oraz przystępną cenę.

2 miejsce URSUS C-330

Produkowany od 1967 do 1987 roku C-330 do tej pory znajdował sie poza podium. W tym roku zdeklasował model 3512 zajmując drugie miejsce w rankingu. Popularny „bucek” ciągle pilnie poszukiwany.

3 miejsce URSUS 3512

Pomimo, ze popularność tego ciągnika minimalnie zmalała, nadal jest on jednym z najczęściej poszukiwanych maszyn rolniczych z drugiej reki. W 2012 i 2013 roku URSUS 3512 zajął drugie miejsce w zestawieniu.

MDF (na podst. info. serwisu otomoto.pl)