Väderstad otwiera laboratorium high-tech

W październiku w miejscowości Överum zostanie otwarte nowe, zaawansowane technologicznie laboratorium materiałowe Väderstad. – Dzięki temu przedsięwzięciu umocnimy naszą pozycję jako światowego lidera w produkcji części eksploatacyjnych – mówi Dan Somlin, dyrektor generalny Väderstad Components.

W fabryce Väderstad Components w miejscowości Överum około 50 pracowników i 40 robotów pracuje nad produkcją części eksploatacyjnych, które można znaleźć w maszynach Väderstad. Teraz dołącza do nich nowe Laboratorium Technologii Materiałowej firmy Väderstad, w którym będziemy mogli przeprowadzić unikalne testy w poszukiwaniu absolutnie najlepszych właściwości mechanicznych materiałów wykorzystywanych w produkcji części zamiennych Väderstad.

Do prowadzenia laboratorium Väderstad zatrudniło Andersa Peterssona, który jest metalurgiem i materiałoznawcą. Metalurgia to doktryna produkcji i właściwości metali. Istnieje kilka różnych parametrów, które należy wziąć pod uwagę przy produkcji najlepszego materiału na części eksploatacyjne firmy Väderstad.

– Chcemy oczywiście, aby materiał był twardy, co zapewni mu trwałość, ale nie chcesz też, aby był zbyt twardy. Jeśli jest zbyt twardy, staje się bardziej kruchy i może pękać, to jest to równowaga pomiędzy twardością i elastycznością, mówi Anders Petersson.

Ponieważ produkty firmy Väderstad są stosowane na całym świecie, musimy również wziąć pod uwagę fakt, że skład gleby jest różny w różnych krajach – i produkować części z materiałów, które sprawdzą się jak najlepiej w różnych warunkach.

– Jesteśmy bardzo dumni z tej inwestycji. Posiadanie takiego laboratorium tuż obok naszej produkcji w Överum w dłuższej perspektywie przyniesie jeszcze lepszą jakość, co z kolei przeniesie się na rozwój i kolejne miejsca pracy, mówi Dan Smolin, dyrektor generalny Väderstad Components.

 

Źródło: Väderstad