Väderstad poszerza gamę siewników Tempo L

Väderstad poszerza gamę siewników Tempo L

Väderstad poszerza gamę siewników Tempo L

Firma Väderstad dodała do rodziny siewników precyzyjnych Tempo serii L nowy model, Tempo L 18. Nowy siewnik będzie dostępny z rozstawem rzędów do 500 mm, dzięki czemu doskonale nadaje się do siewu roślin, takich jak rzepak i buraki cukrowe.

Nowy model Tempo L 18, który jest kolejną maszyną po Tempo L 12 i Tempo L 16, ma 18 sekcji wysiewających i jest dostępny z rozstawem międzyrzędzi 500 lub 508 mm.

– Väderstad Tempo L 18 zapewnia wyjątkową precyzję siewu i bardzo wysoką wydajność podczas siewu roślin uprawianych w mniejszych odstępach między rzędami, takich jak rzepak i buraki cukrowe – mówi Mattias Hovnert, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Väderstad.

– Aby wysiewać szeroką gamę roślin, Tempo L 18 można przebudować z 18 do 12 sekcji. W konfiguracji 12-rzędowej rozstaw rzędów można ustawić w zakresie 700 – 800 mm, umożliwiając siew takich roślin, jak kukurydza i słonecznik. Takie rozwiązanie zwiększa wydajność i minimalizuje koszty maszyn w przeliczeniu na hektar, mówi Mattias Hovnert.

Całkowicie nowy Tempo L 18 został zaprezentowany po raz pierwszy na targach Agritechnica 2017 i będzie produkowany od czerwca 2018 roku.

Źródło: Väderstad