Väderstad rozbudowuje fabrykę i zwiększa moce produkcyjne

Firma Väderstad, jeden ze światowych liderów w dziedzinie uprawy roli i siewu, rozbudowuje fabrykę w Väderstad o kolejne 12 600 metrów kwadratowych. Rozbudowa zapewnia dodatkowe powierzchnie do montażu i lakierowania, a celem jest osiągnięcie zdolności produkcyjnej 10 000 maszyn rocznie w Väderstad do 2028 roku.

W ostatnich latach Väderstad odnotował silny wzrost popytu na swoje produkty. Obroty przeszły z 237 MEUR w roku finansowym 2017 do 550 MEUR w 2022 roku. W 2021 roku Väderstad ogłosił budowę nowego centrum fabrycznego, inwestycję o wartości 125 mln SEK, które będzie gotowe do użytku jeszcze w tym roku. Teraz centrum fabryczne zostanie wzbogacone o rozbudowę obecnej powierzchni produkcyjnej.

Dalsza rozbudowa naszej fabryki w Väderstad jest zgodna z naszymi celami rozwojowymi i przyniesie korzyści zarówno naszym klientom, jak i naszym dealerom oraz pomoże stworzyć więcej miejsc pracy a także zapewnić bardziej wydajny przepływ w naszej produkcji – mówi Henrik Gilstring, prezes Väderstad Group.

Produkcja w Väderstad wytwarza obecnie maszyny dla wszystkich światowych rynków zbytu, z wyjątkiem Ameryki Północnej, gdzie produkcja odbywa się w naszych fabrykach w Langbank w Kanadzie i Wahpeton w USA.

Dwa bloki produkcyjne, które zostaną dobudowane i połączone z istniejącą fabryką w Väderstad, mają powierzchnię 6300 m2 każdy i stworzą całkowitą powierzchnię produkcyjną wynoszącą około 70 000 m2. Oprócz stworzenia dodatkowych powierzchni do montażu i lakierowania, pomogą one również stworzyć lepszy i bardziej wydajny transport przez fabrykę.

Oprócz ogólnego wzrostu popytu, w ciągu ostatnich kilku lat wprowadziliśmy również kilka nowych produktów. Inspire wchodzi do pełnej produkcji tej wiosny, nasza koncepcja Proceed jest w fazie testów i nadal widzimy bardzo duży popyt na nasze siewniki Tempo. Ta rozbudowa pomoże nam sprostać przyszłemu zapotrzebowaniu na wszystkie te produkty – mówi Mikael Peiponen, starszy wiceprezes ds. zamówień i dostaw w firmie Väderstad.

Decyzja o rozbudowie zapadła na posiedzeniu zarządu pod koniec stycznia. Budowa rozpocznie się 1 kwietnia 2023 roku, a pełne wykorzystanie nowych budynków planowane jest na jesień 2024 roku.

 

Źródło: Vaferstad