Väderstad rozszerza testy laboratoryjne podzespołów hydraulicznych

Firma Väderstad nadal intensywnie inwestuje w badania i rozwój. W marcu 2021 roku w Väderstad otwarto nowe laboratorium do testowania podzespołów hydraulicznych i innych. Wymagania stawiane rolnictwu przyszłości stale rosną, a firma Väderstad z podniesioną głową podejmuje to wyzwanie.

W 2016 roku firma Väderstad otworzyła nowe laboratorium systemów wysiewu, które zajmuje powierzchnię 280 metrów kwadratowych i umożliwia odtworzenie różnych środowisk i symulowanych warunków polowych.

Teraz nadszedł czas na kolejny krok – nowe laboratorium testowania komponentów o powierzchni 350 metrów kwadratowych, rozmieszczone na dwóch piętrach.  Laboratorium testowania podzespołów zawiera szereg wszechstronnych stanowisk testowych, jak również laboratorium hydrauliczne i warsztat. Skupiono się również na stworzeniu dobrego środowiska pracy z salą konferencyjną, kuchnią, biurem i zapleczem.

– Dzięki temu laboratorium wyznaczamy nowe standardy w zakresie środowiska pracy i nowych możliwości. Grupa ds. testowania systemów opracowała nowy układ, a my skorzystaliśmy z pomocy zewnętrznych architektów i projektantów wnętrz, aby dopracować szczegóły – mówi Mikael Albrecht, kierownik centrum testowego w Väderstad.

Nowe laboratorium komponentów będzie istotnym elementem układanki wspierającym organizację w rozwoju lepszych podzespołów i systemów hydraulicznych. Laboratorium nie jest jednak ograniczone tylko do hydrauliki. Już teraz prowadzone są testy, które mają wspierać nasze zespoły innowacyjne, jak również nasze podstawowe produkty.

– Firma Väderstad stale się rozwija i produkuje zaawansowane maszyny, które obejmują wiele obszarów technicznych. Na przykład w ciągu ostatniego roku znacznie zwiększyły się nasze możliwości symulacyjne i wydajność, a wciąż szukamy kolejnych współpracowników do pracy w dziedzinie Metody Elementów Skończonych (MES), a także w zakresie testów i projektowania” – mówi Mikael Albrecht.

Od początku istnienia firmy Väderstad, czyli od 1962 roku, ciągłe dążenie do rozwoju i bycie na czele innowacji, postępu i opracowywanie nowych metod jest częścią naszego DNA. Każdego roku znaczna część sprzedaży jest reinwestowana w rozwój, a dzięki temu nowemu przedsięwzięciu Väderstad będzie mógł nadal wprowadzać innowacje, przekraczać granice i upraszczać codzienną pracę rolników na całym świecie.


źródło: Väderstad