Väderstad Tempo L 24 - nowy siewnik punktowy do szybkiego siewu

Väderstad Tempo L 24 – nowy siewnik punktowy do szybkiego siewu

Väderstad Tempo L 24 – nowy siewnik punktowy do szybkiego siewu

Firma Väderstad wprowadza nowy siewnik punktowy do szybkiego siewu Tempo L 24. Przy rozstawie rzędów od 450 do 508 mm, Tempo L 24 jest największą maszyną tego typu do precyzyjnego siewu buraków cukrowych i rzepaku.

– Światowy rekord siewu precyzyjnego Väderstad Tempo to połączenie ogromnej wydajności z wyjątkową precyzją siewu. Dziś rodzina produktów Tempo powiększa się. Na rynek wprowadzamy nowy model Tempo L 24, mówi Mattias Hovnert, Starszy Wiceprezes ds. Globalnej Sprzedaży i Marketingu w Väderstad, kontynuując:

– Tempo L 24 jest przeznaczony do precyzyjnego siewu dużych ilości drobnych nasion, takich jak rzepak i buraki cukrowe.

Väderstad Tempo L 24 ma 24 sekcje wysiewające i jest dostępny w odstępach między rzędami 450, 457, 500 lub 508 mm. Każdy zbiornik nasion ma pojemność 25 litrów, a maszynę można wyposażyć w układ nawozowy o pojemności 5.000 litrów.

– Dzięki układowi dozującemu Tempo z opatentowaną technologią PowerShoot, każde nasiono ma zapewnione dokładnie takie same warunki wschodów w najróżniejszych warunkach. Ponieważ PowerShoot kontroluje całą drogę nasiona aż do umieszczenia go w glebie; grawitacja, wibracje maszyny i duże skłony, które mogłyby wpłynąć na dokładność siewu, usuwane są z równania. Tym samym Tempo zapewnia niezrównaną precyzję siewu z bardzo dużą prędkością, mówi Mattias Hovnert.

Nowy siewnik Tempo L 24 będzie miał światową premierę na kanadyjskich targach Farm Progress Show w czerwcu. Tempo L 24 wejdzie do produkcji w listopadzie 2018 roku.

 

Źródło: Väderstad