Väderstad Tour 2022

Väderstad, po raz kolejny ma przyjemność zaprosić ponad 2 000 rolników i przedstawicieli handlowych z całego świata na Väderstad Tour 2022. Spotkania te trwały nieprzerwanie od lat 70-tych, ale w ostatnio zostały odwołane z powodu światowej pandemii.

Väderstad Tour 2022 wystartowało 9 maja i potrwa przez sześć tygodni, aż do 16 czerwca. W tym roku Väderstad zaprosił rolników, dealerów, innych partnerów i studentów z ponad 25 krajów, nawet z tak odległych zakątków jak Chile.

– Dla nas w Väderstad pokazy maszyn zawsze były bardzo ważne. Nic tak nie poprawia humoru, jak możliwość zobaczenia maszyn w akcji i przekonania się, co naprawdę potrafią – mówi Crister Stark, drugie pokolenie rodziny właścicieli maszyn Väderstad.

Koncepcja tournée była stopniowo rozwijana od samego początku, czyli od 1962 roku, kiedy to Väderstad prezentował maszyny i pokazywał co mogą one zrobić w rzeczywistych warunkach.

– Zawsze jeździliśmy do rolników i prezentowaliśmy nasze maszyny. Potem rolnicy zaczęli przyjeżdżać do Väderstad i te wizyty stawały się coraz bardziej zorganizowane. Pod koniec lat 70. zaczęli przyjeżdżać rolnicy z Wielkiej Brytanii, a kiedy Ryan Air zaczął oferować tanie loty, Tour naprawdę się rozkręcił – mówi Crister Stark.

Rolnicy z całej Europy byli zapraszani do Väderstad, żeby obejrzeć maszyny, zwiedzić fabrykę i po prostu dobrze się bawić. W ten sposób budowali relacje z innymi rolnikami i nawiązywali współpracę z Väderstad.

– Naszym celem podczas tej imprezy zawsze było zapewnienie rolnikom naprawdę wspaniałego dnia. Zobaczyć nasze maszyny w akcji, przedyskutować własne wyzwania i znaleźć możliwe rozwiązania. Na początku moja mama Siw gotowała dla nich obiad, kiedy przyjeżdżali, potem przejęła to moja siostra Christina i zapraszała ich do siebie na kolację, co było bardzo cenione” – mówi Crister Stark.

W dzisiejszych czasach Tour stał się tak duży, że cała wizyta musi być dokładnie przygotowana i wpisana w harmonogram wydarzeń. W tym roku zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć w terenie demonstracje kilku maszyn Väderstad i zwiedzić zakład produkcyjny w Väderstad. Zwiedzą też kamieniołom w Bleckenstad, gdzie poddajemy nasze maszyny i części rygorystycznym testom, odwiedzą stary warsztat mechaniczny Rune’a, w którym wszystko zaczęło się 60 lat temu – i wiele więcej.

– Nie możemy się doczekać, aby ponownie zaprosić wszystkich do Väderstad, aby wreszcie zapomnieć o pandemii i spotkać się twarzą w twarz. Myślę, że jest to coś, czego brakowało nam wszystkim przez ostatnie lata, a nie ma lepszego sposobu, aby to zrobić, niż Väderstad Tour, podczas którego świętujemy 60 lat nowych rozwiązań” – mówi Henrik Gilstring, dyrektor generalny Grupy Väderstad.

Źródło: Väderstad