Väderstad wprowadza dla kultywatorów nowe stożkowe odkładnie MixIn

Väderstad przedstawia dwa nowe modele odkładni uprawowych MixIn dla kultywatorów Swift, Cultus, Opus i TopDown. Nowe odkładnie MixIn mają stożkowy kształt, z szerszą górną i węższą dolną częścią, co daje kilka dodatkowych korzyści na polu.

Nowe odkładnie MixIn firmy Väderstad są montowane we wszystkich kultywatorach zębowych Väderstad i znacznie zwiększają efekt mieszania resztek pożniwnych z glebą. Jest to prawdziwa innowacja firmy Väderstad. Odkładnie MixIn wyrzucają uprawianą glebę do przodu zamiast do góry, co sprawia, że materiał dwukrotnie przechodzi przez zęby uprawowe, podwajając intensywność mieszania zarówno na głębokość, jak i rozprowadzenie wzdłuż przejazdu maszyny.

Odkładnie MixIn zapewniają intensywny ruch gleby, który zapewnia idealne rozłożenie resztek pożniwnych na całym polu. Odkładnie przyczyniają się także do wyrównania pola. Ślady po kołach zostają zlikwidowane po jednym przejeździe, a to zmniejsza potrzebę wykonywania dodatkowych zabiegów, co pozwala rolnikowi zaoszczędzić czas i paliwo – mówi Magnus Samuelsson, zajmujący się rozwojem koncepcji w firmie Väderstad.

Nowy stożkowy kształt MixIn, który jest nowością w modelach 2021, zapewnia dodatkowe korzyści rolnikowi. Szersza górna część zwiększa intensywność mieszania i jeszcze bardziej poprawia wzdłużną dystrybucję resztek pożniwnych.

– Z szerokością 50 mm na dole i 80 mm na górze, lub 80 mm na dole i 120 mm na górze, zapewnia również lepsze kruszenie brył na cięższych glebach. Nowe odkładnie MixIn to kolejny krok w naszym dążeniu do zapewnienia rolnikom najlepszych warunków do uzyskania doskonałych wschodów, mówi Magnus Samuelsson.

Nowe odkładnie MixIn 50/80mm i 80/120mm są wykonane z wysokiej jakości szwedzkiej stali i produkowane w naszej własnej fabryce części zamiennych w Överum, Szwecja. Odkładnie są dostępne do Swift, Cultus, Opus i TopDown od 2021 roku.

 

Źródło: Väderstad