Väderstad – nowy sześciobelkowy kultywator NZ Aggressive

W nowym modelu kultywatora zachowano 75-milimetrowy odstęp między zębami, ale zastosowano sześć rzędów zębów, co umożliwia jeszcze większy przepływ resztek pożniwnych. Rzędy zębów znajdują się w dość dużej odległości od siebie (około 75 cm), co w połączeniu z długością maszyny i wysokością na jakiej znajduje się rama zapewnia doskonały przepływ uprawianej gleby, a jednocześnie stabilność. Można dzięki temu uzyskać doskonałą precyzję uprawy przy prowadzeniu przejazdu z dużą prędkością. We wszystkich modelach kultywatora NZ Aggressive zęby są tak rozmieszczone, aby w żadnej części maszyny nie zbierały się resztki pożniwne.

vaderstad nowe kultywatory 001 Väderstad   nowy sześciobelkowy kultywator NZ Aggressive

Kultywator NZ Aggressive jest wyposażony w przednią włókę Crossboard, która rozbija bryły i wyrównuje wierzchnią warstwę gleby. Wyposażenie włóki w narzędzia uprawowe Single-Knife zapewnia jeszcze lepsze wyniki uprawy. Przy przejeździe prowadzonym z dużą prędkością redlice agresywnie rozbijają grzbiety skib i bryły gleby. Zęby włóki Crossboard są połączone umieszczoną za nimi stalową listwą stabilizującą, co gwarantuje maksymalną sztywność włóki, a przez to optymalne wyrównanie wierzchniej warstwy gleby.

vaderstad nowe kultywatory 002 Väderstad   nowy sześciobelkowy kultywator NZ Aggressive

Dzięki wykorzystaniu kół o dużej średnicy potężny kultywator porusza się bez problemu. Zastosowano osiem kół rozmieszczonych na całej szerokości maszyny, co gwarantuje precyzję kontroli głębokości roboczej. Po przejeździe kultywatora NZ Aggressive-6 pole jest optymalnie przygotowane również do wysiewu roślin o małych nasionach, które do kiełkowania i wschodów wymagają gleby o doskonałej strukturze. Kultywatory NZ Aggressive-6 są produkowane w wersjach o szerokości roboczej 5, 6, 7, 8, 9 i 10 m.

 

źródło: www.vaderstad.com