ciągnik Valtra A4

Valtra A4 z nagrodą Red Dot 2018 Design

Valtra A4 z nagrodą Red Dot 2018 Design

-Najnowsza seria ciągników firmy Valtra, Valtra A4 (75-130hp), zdobyła prestiżową nagrodę wzornictwa Red Dot 2018 w kategorii ‚Pojazdy Użytkowe’.

Nagroda ta to kontynuacja sukcesów firmy Valtra w najsłynniejszym i najbardziej prestiżowym konkursie wzornictwa. Valtra została nagrodzona również w latach 2016 i 2017. Nagroda Red Dot 2018 Design uznaje wysoką jakość projektu ciągników Valtra A4.

Zupełnie nowy projekt Serii A4 kontynuuje wielokrotnie nagradzaną stylistykę czwartej generacji serii N oraz T, w których techniczne innowacje i język wzornictwa zostały połączone w jedno.

Budowana z zamysłem i trwała Seria A4 wraz z nowoczesną stylistyką jest prawdziwie wszechstronnym narzędziem zwiększającym wydajność pracy rolników. Nowa kabina jest stylowa, cicha i przestronna, istotne są też komfort jazdy, łatwość użycia oraz ergonomia.

Konkurs Red Dot Design jest jednym z największych i najbardziej szanowanych konkursów w branży wzornictwa przemysłowego na świecie. Ponad 6,300 zgłoszeń z 59 krajów brało udział w tegorocznym konkursie i było oceniane przez jury, w którym zasiadało 40 niezależnych ekspertów wzornictwa z całego świata.

Konkurs powstał w latach 50-tych XX wieku, a nagrody były przyznawane w trzech kategoriach: Produkt (Product Design), Komunikacja (Communication Design) i Koncept (Design Concept). Tegoroczna nagroda Red Dot Design zostanie wręczona 9 lipca w Aalto Theatre w niemieckim Essen.

Ostatnie nagrody otrzymane przez Valtra są potwierdzeniem solidnej bazy i podstaw spółki do zorganizowania własnego konkursu projektowania, który ogłoszono w lutym podczas Targów SIMA w Paryżu. Doroczny Konkurs Wzornictwa Valtra w tym roku rozpocznie się 16 kwietnia. Jest skierowany do studentów, indywidualnych projektantów oraz biur projektowych na całym świecie. Celem konkursu jest poznanie wizji projektantów na temat traktora przyszłości oraz sposobu, w jaki może on zwiększyć wydajność rolnictwa, będąc jednocześnie maszyną przyjazną dla środowiska. Wyłonimy trzy najlepsze propozycje, a nagrody zostaną wręczone na EIMA Show, w listopadzie 2018 r.

źródło: Valtra