VALTRA serii N – nowy, opcjonalny układ napędowy

 

Przekładnia HiTech-5 oferuje zakres 20+20 biegów lub alternatywnie z biegami pełzającymi zakres 30+30. Automatyka zmiany biegów zwalnia operatora z konieczności wybierania właściwego przełożenia, zapewniając jednocześnie nieprzerwane przeniesienie napędu. Użytkowanie ciągnika z nową przekładnią jest niezwykle proste. W kabinie znajduje się jedynie niewielka dźwignia z przyciskami funkcyjnymi wyboru zakresu pracy przekładni. Automatyzacja ułatwia nie tylko pracę, ale również optymalizuje dobór przełożeń. Hydraulika nowej N-ki jest taka sama jak w innych modelach HiTech i uruchamiana jest poprzez mechaniczną dźwignę. Hydraulika o wydajności 73-litry na minutę jest standardem, a wydajniejsza, 90-litrowa jest dostępna opcjonalnie.

valtra n hitech 5 foto1 VALTRA serii N   nowy, opcjonalny układ napędowy

Trzecia generacja ciągników Serii N jest napędzana silnikami SCR AGCO Sisu Power, zużywającymi o 5 do 10 procent mniej paliwa w porównaniu z poprzednimi modelami. Technologia SCR nie wymaga stosowania dużych chłodnic, dzięki czemu widoczność do przodu jest jeszcze lepsza. Przód ciągnika to całkowicie nowa konstrukcja z nowymi elementami nośnymi, zintegrowanym przednim TUZ i nowym ładowaczem czołowym. Dzięki żeliwnemu wąskiemu odlewowi, zwiększył się kąt skrętu kół, zmniejszając promień zawracania o 15% w porównaniu z poprzednimi modelami N-ki. Nowe światła do jazdy również poprawiają zarówno wygodę jak i bezpieczeństwo.

valtra n hitech 5 foto2 VALTRA serii N   nowy, opcjonalny układ napędowy

Wszystkie ciągniki nowej serii N HiTech, są budowane w oparciu o zasadę indywidualnego doboru zamówionego przez nabywcę. Na przykład, jeśli klient zamówił przedni TUZ z wałkiem odbioru mocy, sprzęt do prac leśnych z ochroną zbiornika paliwa i kabinę leśną lub też kabinę o zwiększonym polu widzenia SVC do prac komunalnych, wyposażenie to jest montowane już w fabryce a nie u dealera. Praca może być jeszcze łatwiejsza dzięki pakietowi Autosteer 150, oraz systemowi nawigacji satelitarnej AGCOMMAND. System ten pozwala na monitoring i optymalizację pracy ciągnika za pośrednictwem bezprzewodowych łączy sieci Internet.

 

Modele serii N HiTech-5:

 

Moc [kW/KM], moment obrotowy [Nm]

Moc [kW/KM], moment obrotowy [Nm]
Moc w trybie transportowym [kW/KM], moment obrotowy [Nm]

N113

91/124/510

96/130/530

N123

99/135/540

105/143/560

 

źródło: www.valtra.com