Valtra serii Q zdobyła nagrodę Red Dot 2023

Valtra otrzymała kolejną, prestiżową nagrodę Red Dot w kategorii Wzornictwo Produktu. Wyniki ogłoszono zaledwie 6 miesięcy po debiucie nowej serii Q. Otrzymanie takiej nagrody, potwierdza to o czym już mówiło wielu rolników i usługodawców korzystających z jazdy testowej – seria Q to doskonale zaprojektowany ciągnik, który idealnie spełnia wymogi stawiane maszynom o wyższej mocy.

Serię Q wprowadzono na rynek we wrześniu 2022 r., co spotkało się z szybkim zainteresowaniem branży i przyznaniem nowości Valtra Nagrody Jury w konkursie FARM MACHINE 2023 na targach SIMA w listopadzie. Jury konkursu FARM MACHINE oceniające maszyny rolnicze chwaliło serię Q za skoncentrowanie na usługodawcach rolnych.

Przy mocy silnika w zakresie od 230 do 305 KM, seria Q doskonale uzupełnia lukę pomiędzy serią T o mocy od 155 do 271 KM, a serią S o mocy od 290 do 405 KM. Podczas jazd testowych, klienci wysoce cenili płynną pracę przekładni bezstopniowej oraz doskonałą widoczność, szczególnie w przypadku ciągnika o wysokiej mocy. Osiągnięcie takich wyników było możliwe dzięki starannemu podejściu do projektowania traktorów serii Q. Kimmo Wihinen, Kierownik Działu Wzornictwa Przemysłowego oraz Doświadczenia Użytkownika zapewnia, że najlepsze wrażenia płynące z pracy ciągnikiem uzyskuje się poprzez słuchanie klientów: „Klienci prosili nas o większy model serii T. Opracowaliśmy całkowicie nowy ciągnik. Zarówno duże gospodarstwa, jak i usługodawcy w branży rolnej poszukują ciągników o wyższej mocy silnika z jednoczesnym zapewnieniem lepszej zwrotności i widoczności. Każdy detal ciągnika jest odpowiedzią na informacje pozyskane od użytkowników – prosty dostęp dzięki aluminiowym schodkom, całkowicie nowe, zintegrowane przednie oświetlenie robocze, komfortowa kabina, która nie ma sobie równych na rynku, technologia w pełni zintegrowana z interfejsem użytkownika podłokietnika Valtra SmartTouch. Wszystkie elementy zaprojektowano tak, że seria Q to jedne z najbardziej komfortowych i najlepiej wyposażonych ciągników w swojej klasie. To zdecydowanie najlepszy ciągnik, jaki kiedykolwiek opracowaliśmy i skonstruowaliśmy tutaj w Suolahti. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że nagroda przyznana serii Q jest kolejną z nagród Red Dot, zdobywanych przez markę Valtra.

Poprzednie sukcesy marki Valtra w ramach Red Dot to nagroda dla serii T, przyznana w 2016 roku, wyróżnienie ciągnika serii N w 2017, nagroda dla serii A w 2018 r., dla serii G w 2021 r., jak również najnowsza nagroda Red Dot otrzymana przez serię N w 2022 r.

 

źródło: Valtra / AGCO