Valtra wprowadza nowe, mniejsze modele ciągników z serii N.

Nowe ciągniki cechuje całkowicie nowy przód oraz trzycylindrowy silnik. Nowa konstrukcja znacznie poprawia widoczność z kabiny i sprawność. Poprawie ulegną również warunki pracy w nocy i w ciemnościach dzięki nowym reflektorom typu bi-halogen, łączącym funkcje świateł drogowych i świateł mijania. Nowe modele emitują również znacznie mniej hałasu w porównaniu z modelami, które zastępują.

Oba nowe modele dostępne są z tradycyjną przekładnią HiTech marki Valtra z trzema głównymi przełożeniami przekładni Powershift. Model N103 dostępny jest również z pięciostopniową przekładnią HiTech 5. Pod względem cech i zastosowania jest to taka sama przekładnia, jak ta montowana w większych modelach, jednakże zmniejszono jej masę, aby zmniejszyć całkowitą masę ciągnika o ponad sto kilogramów w porównaniu z poprzednimi modelami.

valtra seria n82 Valtra wprowadza nowe, mniejsze modele ciągników z serii N.

Nowe modele napędzane są 3-cylindrowym silnikiem 33AWI AGCO Power, który wyposażony jest w układ wtrysku Common Rail oraz w cztery zawory na każdy cylinder. Emitowane spaliny są oczyszczane za pomocą katalizatora utleniającego (DOC) oraz układu recyrkulacji schłodzonych spalin, powodującego przepływ spalin przez chłodnicę.

Podobnie jak w przypadku wszystkich pozostałych ciągników marki Valtra, modele N93 i N103 mogą zostać dostosowane do wykonywania szczególnych prac. Na przykład na potrzeby wykonywania prac leśnych dostępna jest kabina leśna i stalowy zbiornik paliwa, natomiast do zastosowań komunalnych ciągnik może zostać wyposażony w kabinę SVC. Ten większy model dostępny jest również z zawieszeniem kabiny oraz układem napędu wstecznego TwinTrac.

valtra seria n82 1 Valtra wprowadza nowe, mniejsze modele ciągników z serii N.

Wraz z wprowadzeniem tych dwóch nowych modeli zmodernizowano całą serię N. Sztandarowym modelem serii N jest model N163, najmocniejszy czterocylindrowy ciągnik na świecie, uzyskujący do 171 KM mocy z doładowaniem. Niezwykle popularna seria N stanowi niemal 50 procent wszystkich ciągników marki Valtra produkowanych w fabryce w Suolahti w Finlandii.

Nowe modele z serii N:

 

Maks. moc w kW/KM/maks. moment obrot. w Nm

N93

73/99/430

N103

82/111/465

źródło: Valtra