Vibro Crop Robotti – robot od Kongskilde

 

 

 

Samodzielna platforma rolnicza Vibro Crop Robotti firmy Kongskilde jest modułem gąsienicowym o napędzie elektrycznym, do którego można doczepić różne formy narzędzi roboczych. Na przykład, może ona być wyposażona w sekcje Vibro Crop Intelli do mechanicznego zwalczania chwastów lub w narzędzia do siewu precyzyjnego (Becker Aeromat lub Centra), a także w obsypniki talerzowe i mechaniczne jednostki czyszczące do upraw rzędowych (Kongskilde Vibro Crop).

kongskilde robotti 190 Vibro Crop Robotti   robot od Kongskilde

Vibro Crop Robotti jest rozwiązaniem służącym do produkcji roślinnej, które charakteryzuje się wysokimi standardami dotyczącymi jakości produktu, bezpieczeństwa i dbałości o środowisko. Tam gdzie koszty pracy są wysokie, urządzenie Vibro Crop Robotti umożliwia znaczne oszczędności, a także przynosi pozytywne skutki zwiększonej efektywności działania i daje możliwość uniknięcia negatywnych skutków dla środowiska.

W rolnictwie precyzyjnym praktyczna realizacja celu, by uprawiać coraz więcej i uzyskiwać lepsze plony przy mniejszych nakładach polega na zastosowaniu technologii czujników do bardziej precyzyjnego i ukierunkowanego dozowania danej ilości nawozu i do stosowania mniejszej ilości chemikaliów. Pomiary oparte na czujnikach są już skutecznie wykorzystywane w rolnictwie do zabiegów w uprawach specyficznych dla danego miejsca.

źródło: Kongskilde