Nazywana Andex’em 1104 dwu karuzelowa zgrabiarka z hydrauliczną regulacją szerokości roboczej w przedziale 9,6 – 10,9 m jest bardzo interesującą koncepcją zgrabiarek o najwyższej wydajności. Andex 1104 posiada wiele wygodnych i funkcjonalnych funkcji takich jak system kopiowania terenu TerraLink Quattro, indywidualna hydrauliczna regulacja wysokości pracy każdej z karuzel, hydrauliczna regulacja szerokości roboczej oraz szerokości pokosu. Każda z tych funkcji regulowana jest za pomocą sterownika z kabiny operatora.

Vicon Andex 1104 – Duża wydajność i kompaktowe wymiary
Osiągając ogromną szerokość pracy za pomocą zaledwie dwóch karuzel sprawiamy, że Andex 1104 to wyjątkowe połączenie wydajności i zwrotności. Rozwiązanie to pozwala na znacznie tańsze a zarazem bardziej kompaktowe rozwiązanie w porównaniu do dużych 4 karuzelowych zgrabiarek. Zgrabiarka ma mniej złożoną konstrukcję i jest łatwiejsza w obsłudze i poruszaniu się w polu oraz na drodze.

vicon andex 1104 Vicon Andex 1104   wysoka wydajność zgrabiania

Ulepszone kopiowanie terenu

Rama nośna i podwozie karuzel zostały przeprojektowane w celu zwiększenia stabilności. Zgrabiarka posiada teraz obniżone położenie tylnej ramy, przez co uzyskano przesunięcie punktu ciężkości bliżej ziemi.

Zawieszenie karuzel w systemie Vicon TerraLink Quattro jest istotnym elementem w celu zapewnienia dokładnego kopiowania terenu. Unikalne połączenie podwozia z 6 kołami i specjalnie zaprojektowane wahliwe zawieszenie pozwala na prowadzenie karuzeli w 3 wymiarach zapewniając dokładne kopiowanie terenu. Aby zapewnić operatorowi możliwość dokładnego zgrabiania przy dużej prędkości pracy koła są umieszczone bardzo blisko strefy pracy palców zgrabiających. Ogromne rozmiary kierowanych kół jezdnych na ramie głównej zapewniają doskonałą charakterystykę jazdy podczas transportu drogowego oraz pracy w trudnych warunkach terenowych.

Wytrzymała przekładnia w kąpieli olejowej

Andex 1104 wyposażony jest w przekładnię w kąpieli olejowej Vicon ProLine. Kiedy na wypadek uszkodzenia zajdzie potrzeba zdemontować i wymienić ramię w nowej przekładni, wystarczy po prostu odkręcić trzy śruby. Kształt masywnej krzywki o średnicy 40 cm sterującej ramionami w zgrabiarkach Vicon został ulepszony tak aby ramiona podnosiły się szybciej, formując równy i kształtny pokos.

Proste i wygodne sterowanie za pomocą komputera

Andex 1104 został zaprojektowany tak, aby jego obsługa była prosta i funkcjonalna zapewniając operatorowi jak najbardziej komfortową pracę. Wszystkie funkcje są uruchamiane hydraulicznie za pośrednictwem panelu sterowania. Oto niektóre nich:

  • Składanie hydrauliczne do pracy i transportu, ze zintegrowaną automatyczną blokadą zabezpieczającą przed przypadkowym rozłożeniem.

  • Obie karuzele są hydraulicznie podnoszone na nawrotach, zapewniając optymalny prześwit pod karuzelami.

  • Indywidualne podnoszenie karuzel.

Hydrauliczna regulacja wysokości pracy karuzel odpowiednio do wysokości ścierniska lub ukształtowania terenu.

źródło: VICON