Vicon EXTRA 100 – nowa seria kompaktowych kosiarek dyskowych

 

 

Waga nowej serii kosiarek EXTRA 100 zawiera się w przedziale 390-450 kg i pozwala współpracować z ciągnikami o mocy od 36 KM, przez co relatywnie dużą wydajność koszenia można połączyć z małym zużyciem paliwa.

Nowa seria kosiarek zbudowana jest w oparciu o dobrze sprawdzone rozwiązania takie jak np. zapewniające szereg korzyści, trzy noże na każdym dysku.  Parzysta liczba dysków we wszystkich kosiarkach zapewnia dokładne koszenie pozytywnie przenoszące się na szybsze odrosty precyzyjnie skoszonej trawy. Zespawane dookoła dwa profile C zapewniają wytrzymałą i stabilną budowę o dużej trwałości.

vicon extra 100 2 Vicon EXTRA 100   nowa seria kompaktowych kosiarek dyskowych

Wszystkie trzy kosiarki posiadają zabezpieczenie najazdowe break-away oraz hydrauliczne podnoszenie na uwrociach, dzięki któremu nie ma potrzeby aktywowania trzypunktowego układu zawieszenia w ciągniku.

Wszystkie te cechy w połączeniu z nowoczesnym designem ukazują generację kosiarek EXTRA 100 w nowym świetle ujednolicając budowę oraz kolorystykę z pozostałą częścią gamy kosiarek dyskowych z kondycjonerem. Maszyny dostarczane są z plandekami w kolorystyce czerwonego i czarnego koloru pozwalając ujednolicić całą rodzinę kosiarek dyskowych firmy Vicon.

Wszystkie modele kosiarek serii EXTRA 100 pozwalają na koszenie zboczy o nachyleniu do 15° w górę oraz 45° w dół, co zapewnia dokładnie oraz równo skoszone ściernisko na łąkach położonych na terenach górzystych.

vicon extra 100 1 Vicon EXTRA 100   nowa seria kompaktowych kosiarek dyskowych

źródło: VICON