ciągnik Kubota M7002

W 2024 roku Kubota świętuje 50. rocznicę wejścia na europejski rynek

W 2024 roku przypada 50. rocznica pojawienia się firmy Kubota w Europie, wraz z otwarciem pierwszego oddziału we Francji w 1974 roku. Od tego czasu przedsiębiorstwo oferuje swoją technologię i niezawodność na Starym Kontynencie, kierując się filozofią For Earth, For Life. Przez cały rok koncern będzie świętować ten jubileusz o szczególnym znaczeniu dla Grupy Kubota.


Dla koncernu Europa stanowi jeden z trzech strategicznych regionów, obok Azji i Ameryki Północnej, Od momentu pojawienia się na Starym Kontynencie Kubota dąży do stworzenia sieci handlowej, w której wzajemne zaufanie z partnerami handlowymi i dystrybutorami stanowi klucz do rozwoju w tak konkurencyjnym środowisku biznesowym jak europejskie. Przedsiębiorstwo, założona przez Gonshiro Kubota w 1890 roku w japońskim mieście Osaka, wyróżnia się nie tylko innowacyjnymi i zaawansowanymi produktami, ale także stało się wiodącym dostawcą całościowych rozwiązań. Co więcej, silniki Kubota okazały się preferowanym źródłem mocy dla wielu klientów OEM w Europie.

W ten sposób, po utworzeniu pierwszego europejskiego oddziału we Francji, Kubota ewoluowała z silną wolą wspierania i rozwiązywania problemów związanych z żywnością, wodą i środowiskiem na naszym kontynencie, wykorzystując swoje doświadczenie jako globalny producent i dostawca rozwiązań. W tym sensie firma skupiła się na świadczeniu usług, które zwiększają zadowolenie klientów, stając się ich zaufanym sojusznikiem, nadając ciągłość mottu firmy: „Kubota, On Your Side” (Kubota blisko Ciebie).

Utworzenie Kubota Holding Europe (KHE) w 2017 roku wzmocniło tożsamość korporacyjną firmy w Europie, dzięki pracy zespołowej pracowników ze wszystkich działów, których starania generują efekt synergii, aby zapewnić najlepsze usługi i produkty zarówno dystrybutorom, jak i użytkownikom końcowym.

Po ustanowieniu pierwszego europejskiego oddziału we Francji w 1974 roku, Kubota kontynuowała ekspansję w Europie, tworząc oddziały w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Polsce i Turcji, aby wspierać rozwój tych rynków. Obecnie firma zatrudnia około 5000 pracowników, a liczba lokalnych partnerów handlowych obejmuje 1300 dealerów i dystrybutorów.

Aby lepiej służyć klientom i zagwarantować im większą bliskość i szybkość reakcji, Kubota Europe utworzyła struktury, które są bliżej europejskich nabywców: – Centrum Innowacji w Europie (ICE) promuje koncepcję otwartego modelu innowacyjnego i przyspiesza rozwój nowych produktów. Centrum badawcze KRDE, ośrodek badawczo-rozwojowy z siedzibą we Francji, działa w zgodzie z potrzebami głównych rynków – w celu opracowania nowych, wydajnych i skutecznych modeli ciągników, które odpowiadają specyficznym potrzebom upraw, warunków polowych i procesów pracy europejskich rolników; Dwa europejskie centra dystrybucji – NEDC w Alblasserdam (Holandia) i SEDC w Cavaillon (Francja) – oznaczają rozwinięcie potencjału montażowego i systemu logistycznego dla Europy, umożliwiając Kubota szybsze dostarczanie produktów. – Europejskie centrum logistyczne o powierzchni 22 000 m2 z siedzibą w północno-wschodniej Francji dystrybuuje części zamienne w Europie, gwarantując lepszą dostępność, szybkość reakcji i szybsze dostawy. Całość uzupełniają fabryki Kubota w Europie: Kubota Farm Machinery, fabryka ciągników założona na północy Francji w 2015 roku, oraz Kubota Baumaschinen GmbH, fabryka maszyn budowlanych w Zweibrücken w Niemczech, założona w 1989 roku.

Co więcej, w 2012 roku Kubota przejęła Kverneland Group, wiodącą firmę zajmującą się narzędziami maszynami towarzyszącymi i wydajnymi rozwiązaniami rolniczymi, co pozwoliło Kubota rozwinąć i silnie odznaczyć swoją obecność w sektorze rolniczym w Europie. W ostatnich latach doszło do innych przejęć głównych graczy w Europie, takich jak Pulverizadores Fede czy Gianni Ferrari, co dało firmie Kubota możliwość oferowania klientom bardziej kompleksowych i kompletnych rozwiązań.

„Świętując 50-lecie Kubota w Europie, mam zaszczyt wyrazić uznanie dla wytrwałości i innowacyjności, które zdefiniowały naszą podróż. Jako prezes Kubota Holding Europe wyrażam moją głęboką wdzięczność naszemu oddanemu zespołowi i lojalnym klientom, dealerom, dystrybutorom i partnerom w regionie. Ten kamień milowy podkreśla nie tylko nasze dotychczasowe osiągnięcia, ale stanowi także zapowiedź kolejnych ekscytujących rozdziałów, które wspólnie napiszemy w nadchodzących latach. Tegoroczny jubileusz to podsumowanie 50 lat doskonałości i celebracja tego, co przed nami” – powiedział Yasukazu Kamada, prezes Kubota Holding Europe.

 

Źródło: Kubota