Weidemann z modelami T7035 i T7042 wkracza do klasy ładowarek teleskopowych 7 m

Weidemann wkracza do klasy ładowarek teleskopowych 7 m, rozszerzając paletę swoich produktów. Głównym punktem zadań roboczych tych maszyn jest przenoszenie ciężkich materiałów, układanie na dużych wysokościach, dobry zasięg przy popychaniu materiału, jak również stałe czynności przy napełnianiu urządzeń. Wysokość podnoszenia 7 m Weidemann uzyskał dzięki dwóm kompaktowym modelom: nowe T7035 i T7042 oferują obciążenie użytkowe odpowiednio 3,5 i 4,2 tony. Nowe typy umożliwiają klientowi wiele nowych funkcji i opcji indywidualnego wyposażenia i pracy zgodnie z wymaganiami.

Przegląd głównych cech nowych ładowarek teleskopowych 7 m marki Weidemann:

  • cechą wyróżniającą nowe podnośniki teleskopowe jest ich bardzo dobra widoczność we wszystkich kierunkach. Jest to możliwe dzięki tak zwanej „Best View Cabin”, która została zaprojektowana z uwzględnieniem następujących cech: duża, zaokrąglona szyba przednia zapewniająca dobrą widoczność do góry, podgrzewane szyby boczne i pochylona maska silnika zapewniające dobrą widoczność na boki oraz 4-słupkowa konstrukcja kabiny z panoramiczną szybą tylną zapewniającą doskonałą widoczność do tyłu – specjalnie zoptymalizowaną przez firmę Weidemann: widok na tylne prawe koło.
  • Ładowarki teleskopowe są dostępne z silnikami Perkins o różnej mocy 75 kW/102 KM (tylko T7035), 90 kW/122 KM oraz 100 kW/136 KM. Silniki spełniają wymagania normy emisji spalin etapu V z technologią SCR, DPF i DOC. Do wyboru są prędkości 20, 30 i 40 km/h.
  • Operator first” – tak brzmi filozofia obsługi, w której wszystkie podzespoły zostały dostosowane do ergonomii pracy, bezpieczeństwa i wygody kierowcy. W tym kontekście należy wspomnieć o sprężynującej konsoli z joystickami i klawiaturami, dużym 7-calowym wyświetlaczu, ergonomicznym rozmieszczeniu elementów, kolorystycznie zorientowanym, samouczącym się systemie operacyjnym, dobrych możliwościach przechowywania, wygodnym oświetleniu ułatwiającym powrót do domu oraz szerokim wejściu z antypoślizgowymi, dobrze wyciętymi stopniami.

Trzy tryby skrętu dbają o optymalną jazdę maszyn: w różnych warunkach roboczych można ustawić tryb kierowania na wszystkie koła, tryb kierowania na przednią oś i tryb jazdy bokiem. Ponadto ładowarki teleskopowe posiadają wyjątkowy kąt skrętu 45 stopni.

  • Zintegrowano również opatentowany, sprawdzony i zwiększający stabilność system wspomagania operatora vls (Vertical Lift System) firmy Weidemann, który dzięki półautomatycznemu ruchowi teleskopowemu umożliwia płynną obsługę i wspiera pracę w złożonym otoczeniu operatora.
  • Operator posiada do dyspozycji następujące tryby vls: tryb łyżki przy załadunku materiałów sypkich, tryb układania do układania na dużej wysokości oraz tryb ręczny, bez wsparcia systemu, np. do prac załadunkowych.
  • O dobry klimat pracy dba montaż nowego, jeszcze efektywniejszego systemu ogrzewania i wentylacji z dmuchawą, dopływem świeżego powietrza i dobrze rozmieszczonymi dyszami powietrznymi. Opcjonalnie dostępna jest klimatyzacja, również z automatyką klimatyzacji. Ponadto kabina może być zaopatrywana w powietrze przez przesuwne okno boczne oraz wentylację szczelinową tylnej szyby.
  • Dzięki odwracalnemu wentylatorowi operator może wygodnie z fotela usuwać kurz z kratki wlotowej.
  • Łatwiejsze podłączanie osprzętu poprzez opcjonalną redukcję ciśnienia 3. obwodu sterowania na ramieniu teleskopowym z przodu i standardowe zastosowanie złączy hydraulicznych Flat-Face.
  • Praca z przyczepą o obciążeniu do 16 t może być realizowana za pomocą różnych sprzęgów holowniczych przyczep.
  • Obydwa nowe modele są uzupełnione dynamicznym wzornictwem o wyraźnych liniach na masce silnika i w kabinie.

 

Źródło: Weidemann