Nowo opracowana kabina EvoCab daje widoczność blisko 360 stopni wokół opryskiwacza. Operator może obsługiwać wszystkie funkcje hydrauliczne oraz cieczowe bezpośrednio z kabiny. Z prawej strony znajduje się SprayCenter oraz nowy komputer sterujący HC 9500 ISOBUS z dotykowym 12.1” ekranem. Niski poziom hałasu w EvoCab oraz automatyczna klimatyzacja, zapewniają operatorowi opryskiwacza bardzo dobre warunki pracy. W kabinie znajduje się również chłodzony powietrzem schowek na posiłek i dodatkowe miejsce siedzące po lewej stronie operatora.

hardi alpha evo cabina Światowa premiera samojezdnego opryskiwacza HARDI ALPHA evo
Opryskiwacz ALPHA evo jest napędzany przez 6 cylindrowy turbodoładowany silnik diesla marki Deutz TIER 3 o mocy 175 KM lub 210 KM. Hydrostatyczne przeniesienie napędu EasyDrive to dalszy rozwój dając trzy możliwości wyboru tryby jazdy – Comfort, Normal, Power. Nowe tylne zawieszenie ze zintegrowanym amortyzatorem wewnątrz jednej głównej sprężyny jest optymalizacją osiągów i niezawodnością w trudnych warunkach pracy.

Większość opryskiwaczy ALPHA sprzedawanych poza Francję jest wyposażonych w najbardziej wydajny system aplikacji – TWIN FORCE. Szerokość tych belek dochodzi do 36 m. Alternatywne belki konwencjonalne aluminiowe mają szerokość od 24 do 40 m oraz FORCE do 36 m.

Opryskiwacz doposażony jest w zintegrowane funkcje AutoSteer i ASC . Nowy komputer HC 9500 jest wyposażony w ekran dotykowy, a także zintegrowane wszystkie funkcje elektroniczne jak AutoTrack, AutoHeight, AutoSectionControl oraz inne inteligentne funkcje, tj. AutoFill, Auto-Wash, AutoAgitation, HeadlandAssist itp. Wszystkie funkcje są w pełni kontrolowane z kabiny. System cieczowy opryskiwacza samojezdnego ALPHA evo jest wyposażony w nowy 35 litrowy rozwadniacz TurboFiller oraz zbiornik do płukania o poj. 410 litrów. Dodatkowo w niedalekiej przyszłości nowy wysokiej technologii GPS, dostępny będzie jako opcja z elektronicznym orbitrolem CAN BUS i TRIMBLE Ready.

hardi alpha evo Światowa premiera samojezdnego opryskiwacza HARDI ALPHA evo

HARDI wprowadził również nową belkę TERRA FORCE z DynamicCentre

hardi terraforce Światowa premiera samojezdnego opryskiwacza HARDI ALPHA evoNowa belka TERRA FORCE zapewnia stabilność oraz wydajność. Szerokość robocza aż do 42 m. TERRA FORCE to nowa koncepcja belki zaprojektowanej w HARDI i testowanej w ciągu ostatnich 3 lat. Belka jest oferowana w opryskiwaczu COMMANDER 6600 l, a także w nowym opryskiwaczu samojezdnym Saritor przetestowanym w Australii na ponad 35.000 ha. Dostępne szerokości belki od 36 do 42 m. Belka TERRA FORCE jest przeznaczona dla gospodarstw o dużej powierzchni oraz firm usługowych. Wytrzymała konstrukcja oraz duża wydajność wprowadza model do najlepszej grupy. Belka TERRA FORCE jest to 3-krotnie składana konstrukcja umożliwiająca automatyczne unoszenie ramion do wymaganej wysokości podczas składania, dając kompaktowe ułożenie w transporcie. Opcjonalnie dostępne jest również częściowe składanie, dające większą elastyczność w wykorzystania belki. Wraz z belką HARDI wprowadza nowy rozbudowany system rozprowadzania cieczy o nazwie T25. Nazwa systemu odnosi się do użytej średnicy rury cieczowej na belce.

TERRA FORCE oferowana jest z dwoma różnymi konfiguracjami sekcji centralnej DynamicCentre oraz AutoTerrain.

DynamicCentre umożliwia zmianę właściwości centralnej sekcji belki. Sprawność belki jest optymalna niezależnie od prędkości jazdy i terenu. Ustawienie można łatwo zmienić w czasie jazdy z kabiny. DynamicCentre oraz amortyzacja zawieszenia może zostać wybrana jako opcja.

AutoTerrain jest w pełni automatycznym systemem sterowanie belki. W oparciu o czujniki ultradźwiękowe, system w sposób ciągły monitoruje pozycję belki i wprowadza ewentualne korekty. AutoTerrain odróżnia się od innych systemów tym, że bada siły działające na belkę, dzięki czemu wykonuje proaktywną korekcję belki, a więc system uniemożliwia niezamierzone ruchy, zamiast ich poprawiania. Standardem w AutoTerrain jest możliwość odchylania ujemnie ramion poniżej poziomu. Obie wersje sekcji centralnej standardowo wyposażone są w hydro-pneumatyczne urządzenie antypływające oraz hydrauliczno-pneumatyczną amortyzację zawieszenia ParaLift.

źródło: HARDI INTERNATIONAL A / S