Wielofunkcyjny charakter ładowarek Agrovector podkreśla dodatkowo szeroki wybór różnego rodzaju osprzętu, jaki może być montowany na końcu wysięgnika ładowarki. Opcja szybkiego montażu osprzętu pozwala na podłączanie szeregu akcesoriów bez konieczności opuszczania kabiny przez operatora. Prędkość maksymalna 40 km/h, zaczepy rolnicze, hydrauliczny układ hamulcowy przyczep sprawiają, że Agrovector doskonale sprawdza się także w transporcie. Gamę modeli ładowarek teleskopowych DEUTZ-FAHR uzupełniają dwa nowe modele oznaczone symbolami 37.6 oraz 37.7. W konstrukcji wykorzystano silniki DEUTZ Tier 4i o mocy 123KM, przekładnię Powershift oraz układ hydrauliczny z pompą o wydajności 150 l/min.

Wciąż więcej, wciąż wyżej, wciąż dalej
Konstruowanie wydajnych układów hydrauliczny od zawsze było mocną stroną marki DEUTZ-FAHR, układ zamontowany w nowych ładowarkach Agrovector oferuje optymalną wydajność i szybkość działania. Układ hydrauliczny Load-Sensing (z pompą o zmiennej wydajności, sięgającej 150 l/min przy 250 barach) oraz innowacyjna geometria całej maszyny sprawiły, że prace z użyciem ładowarki stały się jeszcze bardziej proste i wydajne. Układ amortyzacji wysięgnika wpływa na zwiększenie komfortu także w trakcie jazdy w trudnym terenie.

 

Charakterystyka

Model

37.6

37.7

Wysokość podnoszenia

6m

7m

Udźwig przy maksymalnej wysokości podnoszenia

3,7 tony

3,7 tony

Joystick wielofunkcyjny
Wszystkie podstawowe funkcje ładowarki mogą być obsługiwane za pomocą joysticka wielofunkcyjnego. Joystick steruje w sposób proporcjonalny pracą wysięgnika. Za pomocą przycisków operator może także zmieniać przełożenia Powershift oraz kierunek jazdy.

Wyjścia hydrauliki
Ładowarki Agrovector standardowo wyposażone są w rozdzielacze podwójnego działania na wysięgniku. Opcjonalnie możliwy jest montaż wyjść układu hydraulicznego z tyłu ładowarki. Obydwa mogą być sterowane za pomocą joysticka.

deutz fahr agorvector Więcej, wyżej, dalej   ładowarka Agrovector Deutz Fahr

Mocny i ekonomiczny silnik
Silniki turbo diesela najnowszej generacji są jednocześnie mocne i ekonomiczne, zapewniają maksymalną wydajność w każdego rodzaju pracach. Nowoczesne 4-cylindrowe jednostki napędowe o pojemności 3,6 litra, chłodzone cieczą, wyposażone w wysoko-ciśnieniowy układ wtryskowy Common Rail to większa moc, zredukowane zużycie paliwa oraz dbałość o środowisko naturalne.
Parametry silników ładowarek Agrovector zostały zoptymalizowane pod kątem współpracy z układem hydraulicznym wysięgnika, oferują stałą moc w szerokim zakresie prędkości obrotowej. Przekładnia Powershift (4P+3T) przenosi napęd na koła z maksymalną wydajnością i minimalnymi stratami.

Trzy tryby kierowania
Tryby kierowania (koła przednie, cztery koła i „psi chód”) wybierane są za pomocą przycisków umieszczonych na tablicy rozdzielczej. Dzięki możliwości łatwego wyboru sposobu kierowania oraz maksymalnemu skrętowi kół wynoszącemu 56o, Agrovector jest niezwykle wydajną maszyną, która może sprawnie poruszać się nawet w ciasnych pomieszczeniach. Nowe modele Agrovector 37.6 / 37.7 wyposażono w standardzie w układ automatycznego poziomowania osi.

Komfort obsługi i sterowania
Elegancka i aerodynamiczna linia kabiny nie wpływa na zmniejszenie przestrzeni w jej wnętrzu, kabina Agrovectora jest jedną z najbardziej przestronnych w swojej klasie. Operator ma do dyspozycji dużą przestrzeń oraz komfortowy fotel. Podobnie jak we wszystkich maszynach DEUTZ-FAHR, przyrządy sterownicze zostały rozmieszczone w sposób logiczny i przemyślany. Dzięki nisko umieszczonemu silnikowi oraz przesuniętemu do tyłu miejscu montażu wysięgnika, Agrovector posiada nisko umieszczony środek ciężkości i oferuje doskonałą widoczność dookoła maszyny.

Czynności konserwacyjne nigdy wcześniej nie były tak proste
Kształt wysoko unoszonej pokrywy silnika pozwala na nieograniczony dostęp do wszystkich punktów serwisowych. Żadna inna z ładowarek oferowanych na rynku nie oferuje takiej łatwości wykonywania czynności konserwacyjnych. Po podniesieniu pokrywy, operator uzyskuje dostęp do silnika oraz chłodnicy z wentylatorem. Proste czynności obsługowe mogą być wykonywane bez użycia dodatkowych narzędzi. Wszystkie podzespoły w komorze silnika, części układów: hydraulicznego i napędowego zostały rozmieszczone w sposób ułatwiający dostęp do nich. Rewers wentylatora chłodnicy ułatwia czyszczenie pakietu chłodnic bez konieczności opuszczania kabiny przez operatora. Agrovector oferuje długie okresy między-przeglądowe. Olej silnikowy musi być wymieniany co 500 godzin, olej w układzie hydraulicznym co 1500 godzin co zmniejsza koszty eksploatacji maszyny.

źródło: Deutz-Fahr