Wyścigi traktorów w Wielowsi startują po raz dziesiąty – Zapraszamy na Kramp Race 2021

100 ciągników zaryczy szybko i wściekle, najlepsi traktorzyści i najlepsze traktorzystki staną w szranki, do tego warsztaty edukacyjne dla najmłodszych i mnóstwo rodzinnych atrakcji – wszystko w jednym miejscu. Już 22 sierpnia w Wielowsi pod Inowrocławiem po raz 10. odbędą się Wyścigi Traktorów w randze Pucharu Polski – Kramp Race.

Na jeden dzień w roku Wielowieś zmienia się w traktorową stolicę Polski. Tu, na 38 hektarach pól, co roku (z przerwą w 2020 z powodu pandemii) gromadzą się dziesiątki tysięcy fanów ciągników i techniki rolniczej z całego kraju. Będzie to już 10. edycja wydarzenia organizowanego przez firmę Kramp
i Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Wielowieś w gminie Pakość.

Impreza po raz pierwszy odbędzie się pod nazwą Kramp Race (wcześniejsza nazwa Grene Race, pochodziła od Grene – sieci sklepów, których właścicielem jest Kramp, główny sponsor). – Obecna edycja jest dla nas podwójnie wyjątkowa, ponieważ przypada w 70. rocznicę powstania firmy Kramp, więc postaraliśmy się, by atrakcji nie zabrakło – mówi Monika Leksowska, Marketing Manager w Kramp Polska. – W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników impreza odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego, pod nadzorem służb ochrony oraz profesjonalnego zespołu medycznego – zapewnia Monika Leksowska.

Kramp Race 2021 Wyścigi traktorów w Wielowsi startują po raz dziesiąty   Zapraszamy na Kramp Race 2021

Tegoroczny wyścig obejmie tradycyjnie: zawody na ¼ mili oraz slalom równoległy w kategoriach: do 80 KM; powyżej 80 KM; Ursus C-330, Ursus C-45; wyścig traktorów retro oraz sponsorowany przez Tygodnik Poradnik Rolniczy Puchar Kobiet „Kobiety na traktory”. Z dodatkowych atrakcji organizatorzy potwierdzili konkursy dla publiczności, aktywacje dla najmłodszych, całodzienną ucztę regionalnych smaków w strefie gastronomicznej oraz „Bezpieczeństwo w roli głównej”, czyli zainauguirowany w 2019 roku program profesjonalnych szkoleń z udzielania pierwszej pomocy w rolnictwie, z których podczas ostatniego wyścigu skorzystało aż 600 rolników z całej Polski.

Co roku dochodzi do około 15 tysięcy wypadków w gospodarstwach. Udzielenie pierwszej pomocy może uratować wtedy zdrowie lub życie, dlatego bardzo nas cieszy, że na imprezie o charakterze rozrywkowym tak dużo osób poświęca swój czas, by nauczyć się profilaktyki i postępowania w takich sytuacjach – tłumaczy Monika Leksowska. – To oznacza, że jesteśmy coraz bardziej świadomi, przewidujący i odpowiedzialni – dodaje. Imprezę poprowadzi Zygmunt Chajzer, znany dziennikarz
i gospodarz popularnych teleturniejów, laureat dwóch Telekamer.

Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Wielowieś razem z Kramp Polska zapewniają, że ta okrągła, jubileuszowa edycja zaskoczy wszystkich. Po rocznej przerwie (2020 r.), spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19, wszyscy czekają na niezapomniane emocje i ducha sportowej rywalizacji, który zawsze towarzyszył Wyścigom.

 

Źródło: KRAMP