Zapowiada się rekordowa edycja AGROTECH 2015

Zapowiada się rekordowa edycja AGROTECH 2015

Jutro, o godz. 10:00, na terenie Targów Kielce swoje podwoje otworzy dwudziesta pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej – AGROTECH. To najważniejsza halowa wystawa rolnicza w Polsce. W tym roku trwać będzie w dniach 27-29 marca 2015

Firmy produkujące dla rolnictwa zajęły po raz pierwszy w historii ponad 60 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Przeszło 700 dobrze znanych na rynku wystawców z kilkunastu krajów zaprezentuje sprzęt i asortyment niezbędny w każdym gospodarstwie rolnym i branży gospodarki zasobami leśnymi. To zdecydowanie największe targi rolnicze w halach w Polsce i najważniejsze wydarzenie w środowisku rolniczym.

W halach stoją już stoiska firm z 13 państw: Polski, Niemiec, Danii, Włoch, Słowenii, Ukrainy, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Irlandii, Finlandii i Czech. Ostatnie przygotowania potrwają jednak jeszcze całą noc.

Stoiska i eksponaty przywożone przez wystawców zajmują co roku całą powierzchnię targową. W związku z tym powstały cztery specjalne hale namiotowe o łącznej powierzchni 16 tysięcy metrów kwadratowych. Wśród nich jest hala gigant. To konstrukcja o wielkości 7 i pół tysiąca metrów kwadratowych – a to aż o ponad półtora tysiąca metrów więcej niż ma główna hala w Targach Kielce – E. Szerokość tego obiektu wynosi 50m a długość aż 150 metrów. Swoje miejsce znalazło tam aż 200 stoisk.

źródło: TARGI KIELCE