Zetor Crystal

Zetor Crystal – już za kilka dni premiera nowej generacji

Ciągnik, który niestrudzenie pracował w każdych warunkach, latem i zimą. Rolnicy doceniali jego siłę i wytrzymałość. Traktor, który przed 50 laty rozsławił czeskiego producenta ciągników na całym świecie. O jakim ciągniku mowa? Oczywiście o ZETOR CRYSTAL – najmocniejszym ciągniku w ofercie marki ZETOR. Czeski producent traktorów z radością informuje, że już wkrótce wprowadzi na rynek nową generację ZETOR CRYSTAL.

A kiedy piszemy wkrótce, to naprawdę myślimy już za chwilę. Nowy Zetor Crystal – wyposażony w sześciocylindrowy ciągnik o maksymalnej mocy 171 KM zostanie 23 sierpnia po raz pierwszy zaprezentowany światu w ramach otwarcia międzynarodowego agrosalonu  „Země Živitelka’’ w Czeskich Budziejowicach w Czechach.  Od tego dnia będzie już można ciągnik zamawiać.

CRYSTAL wraca dokładnie w 50. rocznicę wprowadzenia tego popularnego modelu na rynek. W trakcie rozmów z naszymi klientami często słyszymy życzenie, aby ZETOR rozszerzał swoją ofertę traktorów o większej mocy. Dzięki nowej maszynie CRYSTAL marka ZETOR wraca do segmentu maszyn o mocy do 170 KM. Życzę ciągnikom nowej generacji, by znalazły drogę do klientów i nawiązały do swoich dawnych sukcesów“ – mówi Marián Lipovský, dyrektor wykonawczy ZETOR TRACTORS a.s.

Nowy ciągnik, w porównaniu z wcześniejszym modelem z 2015 roku, przynosi szereg ulepszeń. Dysponować będzie sprawdzonym sześciocylindrowym silnikiem Deutz, o pojemności skokowej  6,1 l i maksymalnej mocy 171 KM. Silnik spełnia limit emisji spalin STAGE IV. Traktor jest wyposażony w skrzynię biegów ZETOR ECO 40, która jest już używana w modelach FORTERRA i przy maksymalnej prędkości 40 km/h pracuje na ekonomicznych 1750 obrotach na minutę. Kolejne innowacje CRYSTALU to wielofunkcyjny panel sterowania z elektronicznym sterowaniem układów hydraulicznych, a w kabinie operatora nowa deska rozdzielcza, komfortowe siedzenie obrotowe i szereg innych ulepszeń poprawiających ergonomię kabiny. Oczywiście ciągnik wyposażony jest w przednią amortyzowaną oś. Traktor posiada także szereg elementów zwiększających jego bezpieczeństwo, takich jak hamulce (hamowanie przedniej osi jest sterowane hydraulicznie, a tylniej osi pneumatycznie), lusterka panoramiczne, lusterka wsteczne wewnątrz kabiny, czujnik wbudowany w fotel kierowcy, który wyłączy WOM, w momencie, kiedy operator opuści swoje miejsce, itp.

Zapraszamy na targi rolnicze „Země Živitelka“, do pawilonu Z na stoisko firmy ZETOR, gdzie od 23 do 28 sierpnia będzie można dokładnie obejrzeć nowy ciągnik.

źródło: ZETOR TRACTORS a.s.