Zgrabiarka Vicon Andex 904 Hydro – duża wydajność na polu

 

 

 

Hydraulicznie regulowana szerokość robocza oraz szerokość pokosu

Vicon Andex 904 Hydro to zgrabiarka dwukaruzelowa, której szerokość roboczą można regulować hydraulicznie w zakresie pomiędzy 8-9 m. Jednocześnie ze zmianą szerokości roboczej zmianie ulega szerokość pokosu w zakresie od 1,2 do 2,2 m pozwalając operatorowi dopasować się idealnie do warunków na polu jak również szerokości podbieracza prasy, przyczepy bądź sieczkarni samozbierającej. Wszystkie główne funkcje, takie jak podnoszenie i opuszczanie ramy głównej jak również sterowanie karuzelami obsługiwane są z kabiny ciągnika, za pomocą panelu sterowania.

vi andex904h 1 Zgrabiarka Vicon Andex 904 Hydro   duża wydajność na polu

Wytrzymała przekładnia ProLine

Wytrzymała przekładnia ProLine jest bezobsługowa i zaprojektowana do ciężkiej pracy. Każde ramie łącznie z korbowodem można odkręcić indywidualnie nie rozbierając przy tym całej przekładni, redukując znacznie czas potrzebny do naprawy w przypadku uszkodzenia któregoś z elementów. Dodatkowo unowocześniony został kształt bieżni, który w kombinacji z specjalnie odgiętymi ramionami sprawia, że szybciej się one podnoszą zapewniając równe i kształtne formowanie pokosu. Ponadto w celu zapewnienia optymalnego procesu zgrabiania w każdych warunkach przekładnie posiadają możliwość regulacji kąta ułożenia bieżni

Wysokość w transporcie poniżej 4m

Pomimo niezwykle dużej szerokości roboczej dwu karuzelowej zgrabiarki Andex 904 Hydro wysokość w transporcie, kiedy wszystkie ramiona są założone na karuzeli nie przekracza 4 m. Wysokość tą można uzyskać dzięki hydraulicznie opuszczanej tylnej osi, którą oferuje firma Vicon w swoim nowym modelu. Rozwiązanie takie pozwala jednocześnie przesunąć środek ciężkości znacznie niżej, co w kombinacji z szeroko rozstawionymi osiami, na których zamontowane są szerokie koła o rozmiarze 380/55-17 gwarantuje stabilność podczas transportu. Następną korzyścią jest możliwość zawracania na polu oraz na drodze z kątem wynoszącym 80° przy ramie zaczepowej zgrabiarki.

 

Aby usprawnić proces zgrabiania na polach o nieregularnych kształtach Vicon Andex 904 Hydro standardowo jest wyposażona w niezależne – indywidualne podnoszenie każdej z karuzel.

Vicon Andex 904 Hydro – Dane techniczne:

Model

Andex 904 Hydro

Szerokość robocza

8.00-9.00m

Długość w transporcie

6.24m

Wysokość w transporcie

3.96m

Szerokość w transporcie

2.98m

Szerokość rozstawu kół

2.61m

Liczba ramion

2 x 14

Liczba palców DUO na ramieniu

4

Średnica karuzeli

3.80m

Prędkość w transporcie

Do 50 km/h

źródło: Kverneland