ZIELONE AGRO SHOW 2017 – wielkie zielonkowe święto za nami

 

ZIELONE AGRO SHOW swoją premierę miało w 2002 roku i od tego czasu co roku przyciąga coraz więcej wystawców i odwiedzających. Podczas tegorocznej edycji na ponad 15.000 m2 powierzchni ekspozycyjnej swoją ofertę zaprezentowało 150 firm – wśród nich krajowi i zagraniczni producenci oraz dystrybutorzy nowoczesnych maszyn zielonkowych, nasion, nawozów, pasz i dodatków paszowych, elementów wyposażenia budynków inwentarskich, folii rolniczych i wielu innych produktów. Oprócz wystawców w imprezie wzięli również udział przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, agencji rządowych działających na rzecz rolnictwa oraz mediów branżowych. Według szacunków organizatora w ciągu dwóch

 

Drugi rok z rzędu gościliśmy w Ułężu, ponieważ ta lokalizacja zdecydowanie się sprawdziła. Cieszymy się, że dzięki nam podczas ostatniego majowego weekendu rolnicy z województwa lubelskiego i województw ościennych mieli możliwość spotkania się z wystawcami na stoiskach, zapoznania się z ich najnowszą ofertą oraz nawiązania współpracy biznesowej. Nasza impreza przez cały czas się rozwija, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firm z branży rolniczej oraz samych rolników. Tegoroczna edycja z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci!” – mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

 

Stałym, najbardziej oczekiwanym i efektownym punktem imprezy były tradycyjnie POKAZY MASZYN PODCZAS PRACY. Również tym razem, w sobotę i niedzielę półtoragodzinne pokazy maszyn do zbioru traw na zakiszanie przyciągnęły tłumy rolników. Na polach pokazowych można było zobaczyć w akcji blisko 50 zestawów maszyn rolniczych niezbędnych do uprawy i zbioru zielonek, w tym m.in.: kosiarki, prasy zwijające, praso-owijarki, owijarki i przyczepy zbierające. Zwiedzający docenili fakt, że w jednym miejscu mogli obejrzeć, porównać i wybrać najlepsze maszyny.

 

Podczas wystawy odbył się ciekawy PANEL DYSKUSYJNY pt.: „Koszty i korzyści. Bez czego specjalistyczne gospodarstwo mleczne nie może się obejść.” W dyskusji, nad którą patronat medialny objęła TVP1, wzięli udział eksperci związani z hodowlą bydła, producenci maszyn zielonkowych oraz rolnicy. I tutaj eksperci hodujący bydło dyskutowali o tym jak ważne są geny i jak istotne jest żywienie krów w produkcji mleka. Z kolei producenci maszyn zielonkowych opowiedzieli jakie maszyny poprawiają i ulepszają zarządzanie hodowlą, a także na ile ważna jest ich szybkość, wydajność, precyzja i bezawaryjność. Rolnicy natomiast podzielili się swoimi doświadczeniami na temat korzyści jakie daje im dobrze dobrany do gospodarstwa sprzęt. Panel odbył się pod patronatem medialnym TVP1.

 

Swoją wiedzę można było także poszerzyć uczestnicząc w SEMINARIUM pt.: „Inne spojrzenie na rozród bydła mlecznego, czyli jak zarobić na seksie”, które poprowadził dr Zbigniew Lach z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach.

 

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel, a patronat medialny – TVP1. Warto wspomnieć, że podczas pierwszego dnia wystawy na jej terenie realizowany był magazyn rolniczy „Tydzień”, który swoją premierę miał 28 maja o godzinie 8:00 rano.

 

W dniach 27 i 28 maja ekspozycja na terenie Moto Parku w Ułężu była czynna dla zwiedzających w godzinach od 9:00 do 17:00. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych jak co roku zapewniła darmowy wstęp, parking i katalog wystawy oraz dofinansowanie przyjazdów grup zorganizowanych przez mleczarnie, ośrodki doradztwa rolniczego, urzędy gmin, izby rolnicze i szkoły.

 

Mogę śmiało powiedzieć, że tegoroczna wystawa przeszła do historii jako wydarzenie wyjątkowo udane organizacyjnie! Dopisały nam i pogoda i frekwencja. Deszcze we wcześniejszych tygodniach sprawiły, że pokazy maszyn były bardziej widowiskowe – trawy były wysokie, więc maszyny zielonkowe miały większe pole do popisu. Staraliśmy się, aby wystawy mieli możliwość pokazania nowości, a odwiedzający mogli zapoznać się z ich kompleksową ofertą. Już za rok zapraszamy wszystkich na kolejną edycję ZIELONEGO AGRO SHOW! A zobaczymy się już wkrótce – w dniach 22-25 września w Bednarach organizujemy naszą największa imprezę, czyli Międzynarodową Wystawę Rolniczą AGRO SHOW.” – podsumowuje i zaprasza Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

 

 

Źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych