Złoty medal dla SULKY na targach Agritechnica 2015

Na początku września, Komisja Innowacji Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego – DLG, która zbiera się co dwa lata z okazji wystawy Agritechnica 2015, przyznała złote i srebrne medale najbardziej innowacyjnym rozwiązaniom w technice rolniczej.

Wśród tegorocznych nagrodzonych znalazła się francuska firma SULKY, która otrzymała złoty medal za projekt « Connected Nutrient Management » (Połączone zarządzanie składnikami odżywczymi). Pionier w najnowszych technologiach nawożenia, ponownie pokazał swoją możliwość dostarczenia innowacyjnych rozwiązań w zakresie precyzyjnego i przemyślanego nawożenia.

Projekt był prowadzony przez firmę John Deere wspólnie z SULKY i 3 innymi firmami (Landdata Eurosoft, Vista oraz Rauch). Innowacja umożliwia globalne zarządzanie nawożeniem, zwłaszcza dzięki technologii internetowej oraz podłączeniu maszyn i oprogramowania.

Dla SULKY, technologia daje użytkownikowi rozsiewacza nawozów z ISOBUS możliwość podłączenia się przez internet do bazy danych SULKY Fertitest i przeniesienia parametrów ustawienia do platformy «myjohndeere.com».

W każdej chwili te parametry, specyficzne dla każdego nawozu granulowanego, mogą być przekazane do konsoli John Deere GS 2630 za pomocą wbudowanego modemu. Wszystkie funkcje rozsiewacza nawozów zostaną dostosowane automatycznie a użytkownik będzie musiał jedynie rozpocząć rozsiew.

Zasadą urządzenia jest utworzenie, z wykorzystaniem internetu, ciągłego łańcucha informacji począwszy od Centrum Badawczego SULKY z wykorzystaniem bazy nawozów FERTITEST aż do pola, na którym odbywa się rozsiew nawozu.

źródło: SULKY-BUREL