Zmodernizowana kabina Horizon™ w seriach ciągników T6 i T7 New Holland

 

Jeszcze większy komfort pracy przez cały dzień

Priorytetową kwestią podczas udoskonalania kabiny Horizon™ był komfort operatora i właśnie z myślą o jego zwiększeniu wprowadzono do niej nowe elementy. Elementy sterownicze klimatyzacji, panel oświetlenia, dodatkowe schowki oraz radio zostały dogodnie rozmieszczone na pulpicie w obrębie okładziny dachu. Umożliwia to operatorom precyzyjną regulację tych elementów sterowniczych podczas jazdy bez odrywania wzroku od drogi, co przekłada się na jeszcze większe bezpieczeństwo.

new holland horizon 1 Zmodernizowana kabina Horizon™ w seriach ciągników T6 i T7 New Holland

W kabinie przewidziano również gniazda do ładowania telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych, dzięki czemu operatorzy mogą pozostawać w kontakcie przez cały czas. W obrębie odbiornika radiowego rozmieszczone są poręczne porty USB i AUX, umożliwiające podłączenie odtwarzacza MP3, natomiast technologia Bluetooth umożliwia łatwe, bezprzewodowe łączenie telefonów.

new holland horizon radio Zmodernizowana kabina Horizon™ w seriach ciągników T6 i T7 New Holland

Kabina Horizon™ teraz posiada dodatkowe schowki, włącznie z elastycznymi paskami z tyłu fotela instruktora, które idealnie nadają się do schludnego przechowywania dokumentów. Z przodu fotela instruktora umieszczona została również dodatkowa siatka, można do niej sięgnąć z poziomu ziemi i doskonale się sprawdza do przechowywania przedmiotów takich jak rękawiczki.

W kabinie Horizon™ obecnie standardowo montowana jest kierownica stosowana w linii ciągników T8, która jest grubsza, co umożliwia wygodniejsze i naturalne chwytanie.

new holland horizon kierownica Zmodernizowana kabina Horizon™ w seriach ciągników T6 i T7 New Holland

W modelach SideWinder™ standardowo montowana jest przyciemniana szyba tylna. Chroni to operatora przed najintensywniejszym promieniowaniem podczas koszenia lub załadunku ziarna w środku lata. Dodatkową ochronę zapewnia opcjonalna, wbudowana tylna osłona przeciwsłoneczna, która pozostaje dogodnie schowana, gdy się z niej nie korzysta.

Zmodernizowana dźwignia wielofunkcyjna CommandGrip™: jeszcze łatwiejsza obsługa

New Holland wysłuchał potrzeb użytkowników i w dźwigni wielofunkcyjnej CommandGrip™ zastosowana została technologia podświetlania. Ikony elementów sterowniczych są podświetlone przezroczystymi, białymi diodami LED, co dodatkowo ułatwia wybór żądanej funkcji podczas pracy w późnych godzinach wieczornych. W przyciskach wykorzystano technologię „soft touch” zmniejszającą wysiłek i zmęczenie oraz poprawiającą komfort jazdy.

Rolnictwo na szerokim ekranie: opcjonalny, kolorowy monitor dotykowy IntelliView™ IV

W przypadku prac wymagających korzystania z naprowadzania domyślnym wyborem stanie się opcjonalny, kolorowy monitor z ekranem dotykowym IntelliView™ IV (przekątna ekranu 26,4 cm). Jest on zamontowany na podłokietniku SideWinder™ II i umożliwia operatorom szybki i łatwy wybór szerokiej gamy parametrów, jak również śledzenie ścieżek naprowadzania. Większy ekran umożliwia przejrzyste wyświetlanie funkcji ciągnika oraz danych naprowadzania na jednym ekranie, co eliminuje potrzebę montowania w kabinie większej liczby monitorów.

new holland horizon sidewinder Zmodernizowana kabina Horizon™ w seriach ciągników T6 i T7 New Holland

Szeroki wybór luksusowych opcji

W obu gamach ciągników dostępny jest szeroki wybór luksusowych opcji, takich jak między innymi: podgrzewane, większe lusterka boczne z elektroniczną regulacją części górnej. Regulowana ręcznie, szeroka część dolna została zaprojektowana tak, aby przeciwdziałać tzw. marwtym punktom i przypomina te, które znaleźć można w wysokiej klasy ciężarówkach, co zapewnia najlepszą możliwą widoczność podczas manewrowania na ograniczonych przestrzeniach, poboczach oraz widoczność krawędzi przedniej narzędzi do uprawy roli.

Klienci, którzy cenią sobie luksus, z pewnością docenią pokrytą skórą kierownicę, stanowiącą standardowe wyposażenie wszystkich modeli Auto Command. Luksusowego charakteru dodaje również gruby dywanik pokrywający podłogę, dodatkowo zwiększający komfort pracy.

Kabina Horizon™ stanowi standardowe wyposażenie wszystkich modeli T6 i T7.

źródło: New Holland